zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2019 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Wycieczka historyczno-turystyczna
Rewizyta w Przecławiu
Goście w Izbie Tradycji
Święto Przedsiębiorczości
"Pamięć nie umiera"
Stowarzyszenie KJ "Folkowa Podkowa"
Wycieczka historyczno-turystyczna

1  1

27 lipca 30 osobowa grupa mieszkańców Woli Rafałowskiej wzięła udział w wycieczce do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, a następnie do Inwałdu. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy to straszne miejsce zagłady tulu istnień ludzkich, zrobiło to na wszystkich olbrzymie wrażenie, mimo że w wielu przypadkach nie była to pierwsza wizyta. Złożyliśmy kwiaty pod ścianą śmierci. Podczas zwiedzania Brzezinki rozpętała się burza z bardzo intensywnym deszczem i gradem. Na szczęście było to na koniec zwiedzania. W strugach deszczu udaliśmy się w dalszą podróż, im bardziej na południe tym było widać przebłyski słońca. Po wspólnym obiedzie przenieśliśmy się w "Świat Marzeń", spacerowaliśmy i z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy Parku Miniatur.

W jednym momencie byliśmy w Rzymie, Paryżu czy w Stanach Zjednoczonych przy Statule Wolności. Bardzo ciekawa do zwiedzania okazała się Warownia.

1

Prezes Stowarzyszenia Danuta Szajna


do góry następna strona

drukuj


Sobota, 7 Grudnia 2019 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
30 Pażdziernika 2019 r.
Projekt "Pamięć nie umiera" miał na celu upamiętnienie mieszkanki Woli Rafałowskiej rozstrzelanej w 1942 r. za przechowywanie Żydów poprzez wykonanie na cmentarzu nagrobka Rozalii Sochy.
30 Pażdziernika 2019 r.
Gmina Chmielnik również ma duże wydarzenie o nazwie Święto Gminy Chmielnik, które w tym roku 14 lipca zostało zorganizowane po raz 14.
30 Pażdziernika 2019 r.
Wprawdzie tegoroczny sezon turystycznych wypraw w góry już się kończy, młodzież wyruszyła na wycieczkę w przepiękne okolice Beskidu Niskiego.
Realizacja: ProART