zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2020
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2020 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Nowy projekt OSP Zabratówka

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce zrealizowała kolejny projekt pn. „Zakup umundurowania i wyposażenia w celu utworzenia kompanii honorowej OSP Zabratówka”. Jednostka podjęła inicjatywę utworzenia specjalnej grupy strażackiej - pododdziału „kompanii honorowej”. Grupa ma się składać z pocztu sztandarowego (3 druhów) i 6 strażaków. Kompania ma działać jako zwarty oddział w całości, lub wydzielony poczet sztandarowy.

Strażacy ochotnicy jako umundurowana służba od początku swojego istnienia aktywnie bierze udział w każdej uroczystości patriotycznej, kulturalnej i religijnej. Również założona w 1934 roku OSP Zabratówka od początku aktywnie włączyła się w lokalne życie społeczne, często sama będąc inicjatorem różnych przedsięwzięć. Prawie każda uroczystość patriotyczna i kulturalna, organizowana w Zabratówce, a często również w innych miejscowościach gminy odbywała się z udziałem strażaków z Zabratówki i innych jednostek. Nie należy zapominać o włączeniu się OSP w życie religijne, w tym w szczególnie popularne na podkarpaciu organizacje „straży grobowej” podczas Świąt Wielkiej Nocy. Projekt jest odpowiedzią stowarzyszenia na potrzeby środowiska lokalnego i samorządu. Od strażaków oczekuje się aby uczestniczyli w różnorakich przedsięwzięciach, dbając o oprawę uroczystości.

Zakres rzeczowy projektu to zakup 9 kompletów umundurowania galowego składającego się z elementów takich jak.: mundury wyjściowe, dodatkowe zwężane spodnie, czapki rogatywki, sznury galowe, pasy oficerskie, skórzane rękawiczki, podkute buty typu „opinacz” oraz 3 komplety kurtek wyjściowych (poczet sztandarowy).

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki dotacji jaka uzyskała OSP w konkursie ogłoszonym przez Lokalną Grupa Działania Lider Dolina Strugu z Błażowej. Wniosek zrealizowany był w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. Wartość projektu wyniosła 18 226,89 zł, całość kosztów została pokryta z dotacji.

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART