zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2015 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

Gimnazjalistki z Chmielnika w Pałacu Prezydenckim
Otwarta szkoła Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla każdego
Akcja reaktywacja!
Teatralne podróże
Najnowsze modele iPadów Air już w bibliotece
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla każdego

 

W Zespole Szkół w Chmielniku od lutego b.r. odbywają się warsztaty rękodzieła artystycznego dla wszystkich mieszkańców gminy.

Pomysł na tego typu zajęcia zrodził się spontanicznie. Dwie panie, nauczycielki z Zespołu Szkół w Chmielniku prowadzące warsztaty, postanowiły zarazić swoją pasją nie tylko dzieci, czy młodzież, ale i dorosłych. Zajęcia są propozycją na spędzanie wolnego czasu w sposób twórczy i pożyteczny. Jedynym warunkiem udziału w warsztatach jest - jak mówią panie prowadzące - pozytywne nastawienie. Podczas spotkań daje się odczuć miłą i przyjazną atmosferę, co niewątpliwie wpływa na kreatywność grupy. Uczestnicy zajęć zgłębiają tajniki wielu technik rękodzielniczych m.in. wikliny papierowej, quilingu, czy origami. Własnoręcznie wykonują różnorodne prace artystyczne i praktyczne zarazem, jak: biżuterię z filcu, kwiaty do ozdabiania prezentów, stołów świątecznych czy komunijnych, ozdób z papierowej wikliny oraz kartek wielkanocnych. Sam proces tworzenia daje dużą satysfakcję i możliwość odkrywania swoich zdolności i pasji. Jakość wykonanych prac świadczy o zdolnościach, a przede wszystkim chęciach całego zespołu.

Warsztaty cieszą się sporym zainteresowaniem wśród osób, które nie tylko chcą się czegoś nauczyć - poznać nowe techniki artystyczne, ale również tych, które dzielą się z innymi własnymi umiejętnościami i doświadczeniem w tym zakresie. Dzięki warsztatom wychodzą z ukrycia nowe talenty rękodzieła artystycznego na terenie naszej gminy.

Osoby, które podjęły wyzwanie udziału w tych zajęciach mogą stanowić dobry wzór do naśladowania dla dzieci, którym często brakuje motywacji, a przede wszystkim cierpliwości do prac rękodzielniczych. Niech piękno oryginalnych wytworów rąk broni się samo.

Monika Wójcik
Zespół Szkół w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART