zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Zostań poszukiwaczem skarbów
Razem z rękodziełem artystycznym
Z mojej małej ojczyzny - historia życiem ludzi pisana - część II
Razem z rękodziełem artystycznym

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Błędowa Tyczyńska „RAZEM” otrzymało dofinansowanie na realizację Projektu pt. „Razem z rękodziełem artystycznym”. Projekt jest współfinansowany przez Fundację GENERATOR INSPIRACJI, z siedzibą w Futomie.
Realizując projekt proponujemy nową formę spędzania wolnego czasu. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy. Członkowie Stowarzyszenia, a także osoby popierające pracę naszej organizacji, zaplanowali cykl warsztatów manualnych z zakresu rękodzieła ludowego m.in. wikliniarstwa, garncarstwa i koronkarstwa. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnych spotkań integracyjnych, połączonych z warsztatami praktycznymi. Wspólnie będziemy się uczyć własnoręcznie wytwarzać wyroby z gliny, wikliny i koronek.
Zaplanowano również warsztaty wyjazdowe m.in. do „Centrum wikliniarstwa” w Rudnika nad Sanem oraz do „Zagrody garncarskiej” w Medyni Głogowskiej.
Warsztaty rękodzielnicze oraz spotkania będą odbywać się w siedzibie Stowarzyszenia w Błędowej Tyczyńskiej.
Efektem realizacji Projektu będzie zwiększenie integracji mieszkańców, zbliżenie się pokoleń, a także odkrycie własnych, ukrytych talentów manualnych.


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 19 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART