zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KGW W BORÓWKACH
STOWARZYSZENIA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2013 STOWARZYSZENIA
STOWARZYSZENIA

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” – co u nas słychać?
 1. 1. Stowarzyszenie wzięło udział w konkursie na wielkanocną potrawę z jaj. Przygotowaliśmy jajka w galarecie oraz faszerowane sówki. Wszystkie przygotowane potrawy pięknie wyglądały oraz oczywiście wyjątkowo smakowały.
 2. W drugą niedzielę maja odwiedziły nasza Izbę Tradycji, panie z KGW Gminy Chmielnik. W miłej atmosferze, przy kawie i ciasteczku wspominaliśmy dawne czasy oraz planowaliśmy dalsze działania.
 3. W dn. 2.06 2013 r. 42 osoby uczestniczyły w jednodniowym wyjeździe w Góry Świętokrzyskie, mimo że cały tydzień mocno padało w niedzielę była piękna słoneczna pogoda. Po niewielkim opóźnieniu autokaru udaliśmy się w podróż. Najpierw wzięliśmy udział we mszy św. i zwiedziliśmy najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Krzyża Świętego. Następnie pojechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie, gdzie z przewodnikiem wyszliśmy na Golgotę upamiętniające martyrologię narodu polskiego, a następnie obejrzeliśmy Panoramę Świętokrzyską. Samodzielnie w małych grupkach przeszliśmy Drogą Krzyżowa oraz oglądnęliśmy Kościół i muzeum. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
 4. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Chmielnik „Rozwój form pracy
  z dzieć5. mi i młodzieżą z terenu Gminy Chmielnik” zorganizowało:
  - w dniu 8.06.2013 r., RAJD PIESZY SZKÓŁ GMINY CHMIELNIK „GWIEŹDZISTY ZLOT 2013”. Wzięło w nim udział 80 osób ze SP Nr. 3 im. Maksymiliana Marii Kolbego, SP Nr 1 im. Jana Bałdy i Gimnazjum im. Szarych Szeregów z Chmielnika, SP im. Stefana Kard. Wyszyńskiego z Woli Rafałowskiej oraz członkowie Stowarzyszenia. Uczestnicy dotarli na miejsce zbiórki wybranymi przez siebie trasami, obejrzeli zbiory w Izbie Tradycji Woli Rafałowskiej, zjedli kiełbaski z grilla. Po wspólnym śpiewie i prezentacji trasy przez poszczególne grupy każda szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w rajdzie oraz piłkę do siatkówki zaś każdy uczestnik plakietkę rajdu, gadżety odblaskowe i długopis. Organizatorzy ubezpieczyli uczestników rajdu oraz zapewnili transport do domu. Dziękujemy Urzędowi Gminy w Chmielniku, Firmie Alfred, Piekarni „Magma”, Delikatesom Centrum oraz panu Podolcowi, za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy ten rajd zorganizować.
  - w dniu 13.06. 2013 r. rozpoczęły się warsztaty „Zabawa z filcem”, podczas których młodsi i starsi uczyli się robienia ozdób (broszki, korale) z filcu. Warsztaty społecznie prowadzi pani z Biblioteki w Woli Rafałowskiej. Kolejne zajęcia odbędą się w kolejne czwartki.
  - w lipcu odbędą się warsztaty fotograficzne, a w październiku warsztaty decupage.
 5. Cieszymy się bardzo, że nasz Wniosek pt.: „Od kłóska do kiczki”, złożony w drugim naborze Programu "Działaj Lokalnie", realizowanym przez ODL Fundację Generator Inspiracji, otrzymał wysoką punktację, został przyjęty do realizacji i otrzymał dofinansowanie 5000 zł.

Projekt „Od kłóska do kiczki” to warsztaty w plenerze i w Izbie Tradycji, które pozwolą przypomnieć i udokumentować ciężką prace rolnika oraz piękno naszej wsi. Wezmą w nich udział członkowie Stow., młodzież, dzieci i panie z KGW. Robione będą zdjęcia i kręcony film. Prowadzone będą społ. przez nas lub wolontariuszy.

 

       


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 13 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART