zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

Z życia Kół Gospodyń Wiejskich na terenie gminy Chmielnik
Otwarcie boiska sportowego w Błędowej Tyczyńskiej
Dzień Dziecka w Borówkach
Obchody "Święta Ludowego" w Błażowej
Obchody "Święta Ludowego" w Błażowej

24 maja 2015 po raz dwudziesty zostały zorganizowane obchody „Święta Ludowego” w Błażowej. Obchody odbyły się przy współpracy ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Domem Kultury w Rzeszowie.

W święcie tym wzięły udział Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Borówek i Chmielnika. Podczas obchodów, odbył się jak co roku przegląd Kapel Ludowych oraz degustacja i prezentacja ”Starych potraw – smak i urok przyrządzanych według starych receptur”. Panie z gminy Chmielnik przygotowały: pierogi, proziaki, smalczyk, kapustę z grochem, gołąbki, gomułeczki z sera. Wszystkie potrawy były wyśmienite i w mgnieniu oka znikały ze stołów, ciesząc się ogromnym powodzeniem.

Ponadto informuję, że Koło Gospodyń Wiejskich w Chmielniku przystąpiło do Plebiscytu Nowin Rzeszowskich pod nazwą „Koło Gospodyń Wiejskich 2015”.

Krystyna Walas


poprzednia strona do góry

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART