zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

Z życia Kół Gospodyń Wiejskich na terenie gminy Chmielnik
Otwarcie boiska sportowego w Błędowej Tyczyńskiej
Dzień Dziecka w Borówkach
Obchody "Święta Ludowego" w Błażowej
Otwarcie boiska sportowego w Błędowej Tyczyńskiej

23 maja 2015 r. to uroczysta sobota w Błędowej Tyczyńskiej. O godz. 1600 przybyło do nas wielu zaproszonych gości. Gościliśmy m. in. Pana Wójta Gminy Chmielnik, Panią Sekretarz Gminy, w-ce przewodniczącą Rady Gminy, Głównego Komendanta OSP, Panie z Biblioteki Publicznej w Chmielniku, Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Chmielniku. Przybyły również koleżanki i kolega z sąsiednich sołectw, tj. z Borówek, Chmielnika, Woli Rafałowskiej i Zabratówki. Obecni byli nasi mieszkańcy – młodzi i starsi, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, członkowie OSP. Wspólnie dokonaliśmy symbolicznego otwarcia boiska sportowego do siatkówki oraz siłowni, ze sprzętem rehabilitacyjnym, znajdującej się na zewnątrz. Organizatorami tej uroczystości byli: sołtys wsi wraz z Radą Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Błędowej Tyczyńskiej. Podczas spotkania, Błędowska młodzież rozegrała towarzyski mecz piłki siatkowej. Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę niespodziankę, którą ufundowała Rada Sołecka.

W Błędowej Tyczyńskiej powstało przyjazne miejsce sportowo – rekreacyjne gdzie mogą przyjść wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Można tu pograć w piłkę, poćwiczyć na sprzęcie do rehabilitacji i odpocząć. Krótko mówiąc „Ruszajcie po zdrowie, do gościnnej Błędowej”. Ze swej strony zapraszamy wszystkich chętnych. Cieszymy się bardzo z tej inwestycji, ponieważ jest jedną z pierwszych na terenie naszej gminy.

Mimo nie najlepszej pogody na dworze, atmosfera podczas biesiadowania była pełna ciepła. Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci, bawili się wspólnie do godzin wieczornych.

Krystyna Walas


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 10 Czerwca 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART