zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
ZEAS INFORMUJE
GOPS W CHMIELNIKU
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
Plakat str. 22
012345

Wieść Gminna 2/2016 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

125-lat historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielniku
Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielniku
Budowa miejsca postojowego dla turystów w Zabratówce
Budowa miejsca postojowego dla turystów w Zabratówce

 

 


W czerwcu br. w Zabratówce rozpoczęła się realizacja projektu „Zwiększenie atrakcyjności miejscowości Zabratówka poprzez budowę miejsca postojowego dla turystów”.

Projekt przewiduje urządzenie terenu zielonego obok budynku remizy OSP w Zabratówce. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano stworzenie obiektu - miejsca postojowego dla podróżnych składającego się z obiektów małej architektury: altany o powierzchni ze stołem i ławami, altany z grillem o powierzchni, mini siłowni zewnętrznej składających się z urządzeń typy „rowerek” i „obitrek”, mini placu zabaw dla dzieci (dwie huśtawki), tablicy informacyjnej (na której będą oznaczone będą trasy rowerowe i najciekawsze miejsca w okolicy), stojaka na rowery, kosza na śmieci.

Powstały mini kompleks budowli będzie doskonałą ofertą dla turystów przejeżdżających przez Zabratówkę. W wybudowanym obiekcie będą mogli oni odpocząć, rozpalić ognisko, potrenować w siłowni zewnętrznej, a dzieci będą mogły się pobawić na placu zabaw. Ponadto miejsce to będzie doskonałą bazą do organizowania imprez kulturalnych i sportowych, gdzie corocznie będą urządzane wydarzenia, imprezy, zloty rowerowe mające na celu pokazanie walorów turystycznych regionu.

Projekt budowy miejsca postojowego dla turystów w Zabratówce współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Wysokość dofinansowania wyniesie 90% kosztów kwalifikowanych tj. 35 900,73 zł. Pozostałe 10 % kosztów – 3 988,98 zł zostanie poniesione przez wnioskodawcę ze środków własnych.

Wnioskodawcą - realizatorem opisanego projektu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce. Zakończenie budowy miejsca postojowego planuje się na 16.09.2016 r. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.ospzabratowka.ostnet.pl oraz naszego profilu na facebooku.


 

Dane kontaktowe:

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce

Zabratówka 41

36-017 Błędowa Tyczyńska

Tel. 17 229 22 75; mail. osp.zabratowka@gmial.com

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART