zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2017 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Ognisko patriotyczne 3-go Maja
Wycieczka do Lwowa
Piknik rodzinny "Rodziną Silni"
Projekty - czeka nas pracowity okres
Projekty - czeka nas pracowity okres

 

1. Stowarzyszenie „Nasza Wola” użyczyło osobowości prawnej grupie nieformalnej MŁODZI NIESPOKOJNI, która złożyła wniosek „Plac Arena miejscem aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu!” i otrzymała dotację 5 tyś zł. W ramach tego działania będzie przebudowane boisko do piłki plażowej, na którym później członkowie Klubu Sportowego SZiK poprowadzą zajęcia z dziećmi, odbędzie się rajd pieszy „Szlakiem Wolańskich Przysiółków” oraz Gminny Turniej w Piłce Plażowej o Puchar Wójta połączony ze Świętem Pieczenia Ziemniaka. Koordynatorem projektu jest pan Piotr Czajka.

Inicjatywa będzie realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”

2. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” już szósty raz sięgnęło po dotację z Programu Działaj Lokalnie X. Zdobyliśmy najwięcej punktów spośród 18-tu nadesłanych inicjatyw, dlatego otrzymaliśmy dotację w maksymalnej wysokości 6 tyś zł na realizację projektu „Ze Sztuką i Tradycją za pan brat”. W ramach działania odbędą się warsztaty wokalne dla młodzieży, jesienny plener malarski, warsztaty tradycyjnych ozdób choinkowych z papieru i słomy, powstanie przy Izbie Tradycji pracownia artystyczna z galerią starych religijnych obrazów oraz prac mieszkańców. Zapraszamy do aktywnego udziału w tych działaniach. Gratulujemy pozostałym grupom, których projekty otrzymały dofinansowanie i cieszymy się że z gminy Chmielnik złożono 4 projekty, które otrzymały dofinansowane. Koordynator projektu Danuta Szajna.


Danuta Szajna


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART