zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2021 URZĄD GMINY INFORMUJE
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

 

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis powszechny, organizowany raz na 10 lat, jest najważniejszym badaniem statystycznym, nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów w Europie i na świecie. Realizowany jest na podstawie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo.

W NSP 2021 zbierane są informacje, według stanu na dzień 31 marca br., dotyczące: stanu i charakterystyki demograficznej, poziomu wykształcenia, aktywności ekonomicznej, niepełnosprawności, migracji wewnętrznych i zagranicznych, charakterystyki etniczno-kulturowej, gospodarstw domowych i rodzin, stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych.

Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane są objęte tajemnicą statystyczną. Stosowane narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

Podstawową metodą NSP 2021 jest spis internetowy, czyli samospis. Można go dokonać wypełniając interaktywny formularz dostępny na stronie internetowej www.spis.gov.pl .

Osoby, które nie spiszą się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrza spisowego w drodze wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego, który zarejestruje odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym. Rachmistrzowie spisowi realizują połączenia z dwóch numerów telefonów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, zgodnie z art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

W Urzędzie Gminy w Chmielniku funkcjonuje punkt spisowy, w którym można dokonać samospisu.

W razie trudności z wypełnieniem formularza pomocy udzielą pracownicy Gminnego Biura Spisowego. Informacje dotyczące spisu powszechnego można uzyskać pod numerem telefonu 17 22 96 606.

Gmina Chmielnik, z wynikiem 60,3% spisanych osób, zajmuje obecnie - w rankingu gmin w skali kraju - 95 miejsce. Nie zwlekajmy z wypełnieniem obowiązku spisowego. Liczymy na lepszy wynik, „licząc się dla Polski”.

Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART