zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2009 URZĄD GMINY INFORMUJE
URZĄD GMINY INFORMUJESESJE RADY GMINY CHMIELNIK
Przypominamy przedsiębiorcom – zmiana klasyfikacji PKD
Gmina Chmielnik na I Międzynarodowych Dniach Promocji i Współpracy Powiatu Rzeszowskiego
Co by było, gdyby…?
Nieruchomości
Inwestycje i remonty gminne
Remonty dróg powiatowych
Gmina Chmielnik laureatem
Inwestycje drogowe
Nowa Jakość Pracy w Podkarpackich Samorządach
Gmina Chmielnik na I Międzynarodowych Dniach Promocji i Współpracy Powiatu Rzeszowskiego

Gmina Chmielnik miała okazję zaprezentować swoje walory na I Międzynarodowych Dniach Promocji i Współpracy Powiatu Rzeszowskiego. Impreza miała miejsce 26 września br. w rzeszowskiej Hali „Podpromie” i była organizowana przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie i Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska jako element realizowanego wspólnie z Krajem Preszowskim programu pn. „Samorząd Polski i Słowacki – partnerstwo na rzecz rozwoju”. Gminy powiatu rzeszowskiego oraz samorządy słowackie, ukraińskie i węgierskie prezentowały dorobek kulturalny i gospodarczy mieszkańców swoich środowisk. Można tutaj było obejrzeć wyroby rzemieślnicze, rękodzieło artystyczne, poznać bliżej każdą z gmin i jej ofertę dla gości i mieszkańców, a także podegustować regionalne produkty.
Stoisko promocyjne Gminy Chmielnik wypełnione różnorodnymi i oryginalnymi pracami dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Chmielniku, młodzieży ze świetlicy środowiskowej w Woli Rafałowskiej, kompozycjami kwiatów z bibuły P. Haliny Muras, bukietami z suszonych kwiatów tropikalnych P. Magdaleny Lewandowskiej, szyszkami weselnymi P. Elżbiety Filip, artystycznymi wyrobami krawieckimi P. Małgorzaty Tereszkiewicz czy rysunkami P. Katarzyny Smyczek, a także projekcja slajdów ukazujących atrakcyjne miejsca naszej gminy, kolorowe foldery, broszury i ulotki zachęcały do jego odwiedzania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty regionalne, których nie można nabyć w sklepie, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Chmielniku. Zwyczajne dawne placki proziaki przywoływały u wielu smak dawnych lat i wspomnienia wizyt u babci.
Piękna pogoda, wiele propozycji skierowanych do dzieci, a także koncert galowy studenckiego Zespołu Pieśni Tańca Połoniny, który świętował jubileusz 40-lecia istnienia spowodowało, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Mamy nadzieję, że Dni Promocji staną się świętem cyklicznym i w przyszłym roku więcej artystów z naszej gminy zechce zaprezentować efekty swoich niezwykłych talentów i więcej osób będzie chciało bliżej poznać naszą Gminę.
Mieszkańców, którzy chcieliby obejrzeć wystawione prace zapraszamy do biblioteki.

Beata Wojnarowicz-Hondz
Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 13 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART