zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
WYBORY 2011
GOPS W CHMIELNIKU
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 3/2011 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Zespół interdyscyplinarny w Gminie Chmielnik
Szanowni Czytelnicy!
Szanowni Czytelnicy!

Już po raz kolejny w okresie wakacji podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej w Chmielniku mieli możliwość uczestniczenia w półkolonii.

Czas spędzony w świetlicy, wśród grona rówieśników upłynął szybko i nie zdążyliśmy się obejrzeć, kiedy nadszedł czas pożegnań. Atmosfera, jaka wytworzyła się podczas spotkań była przyjazna i serdeczna.

Świetna zabawa, dobry humor, moc atrakcji, zero nudy – tak można opisać tegoroczne wakacje. Dzieci i młodzież uczestniczyli w zajęciach techniczno-plastycznych, ruchowych, kulinarnych, muzycznych oraz w codziennych zabawach i konkursach. Podczas zajęć informatycznych korzystali nie tylko z gier i programów edukacyjnych ale także z takich, które służą tylko zabawie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z muzykoterapii. Wspólny śpiew i wcielanie się w rolę piosenkarzy wywoływało dużo śmiechu i radości.

Oprócz czasu poświęconego na zaplanowane zajęcia dużo chwil spędzaliśmy oddając się spontanicznym zabawom.

Dzieci nie tylko spędzały czas na świetlicy w budynku, ale również na zorganizowanych wyjściach.

Pierwszym takim był wyjazd do kina Helios w Rzeszowie na seans pt.: „Smerfy 3D”, przedstawiający przygody uwielbianych przez wszystkich Smerfów, które uciekając przed Gargamelem, przedostały się przez magiczny portal do Nowego Jorku.

Dla niektórych była to pierwsza okazja gdzie mogli zobaczyć film animowany na dużym ekranie za pomocą komputerowej techniki 3D.

Następnym wyjściem była jednodniowa wycieczka do Łańcuta. Dzieci i młodzież miała okazję zwiedzić Muzeum – Zamek w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, słynącej ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Ogromne wrażenie zrobiły na uczestnikach wnętrza pałacowe i powozownia.

Pod koniec wycieczki wszyscy udali się do pobliskiej cukierni gdzie można było zasmakować słynnych lodów w Łańcucie.

Po wakacjach zostało dużo wspaniałych wspomnień i zdjęć ale każdy uczeń wie że wraz z 1 wrześniem przyszedł czas nauki szkolnej. Znów od poniedziałku do piątku przez cały rok szkolny dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat będą mogli spotykać się w Świetlicy Socjoterapeutycznej w godzinach od 12.00 do 18.00. 

Wychowawca Świetlicy
Gerda Bura


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART