zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
WYBORY 2011
GOPS W CHMIELNIKU
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 3/2011 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Akcja krwiodawstwa w Harcie
Ćwiczenia taktyczno-bojowe JOT OSP gminy Chmielnik "ZABRATÓWKA - MARKÓWKI 2011"
OSP w Chmielniku odebrała zmodernizowany samochód ratowniczo-gaśniczy
Akcja krwiodawstwa w Harcie

W dniu 10 lipca 2011 r., w Domu Strażaka w Harcie, miała miejsce druga edycja akcji pn. „Ratuj życie – żyj bezpiecznie”. Jej organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi „Nadzieja” PCK działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Harcie.

Do tej pięknej inicjatywy przyłączyły się również jednostki z terenu gminy Chmielnik - OSP Borówki, OSP Wola Rafaóowska i OSP Zabratówka. Honorowo krew oddało kilkunastu naszych strażaków. Przybyli również m.in druhowie z OSP w: Pruchniku, Kamieniu, Górnie, Tyczynie, Łubnie, Nozdrzcu, Brzezówce, Hyżnem, Stobiernej.

Akcji honorowego oddawania krwi towarzyszył szereg imprez, w tym licytacja prac wykonanych przez członków Polskiego Związku Płytkarzy na rzecz Dziecięcego Hospicjum w Rzeszowie. Odbyły się również konkursy z nagrodami, występy i pokazy strażackiego rzemiosła oraz pokazy sprzętu strażackiego. Specjalnym gościem imprezy był Kevin Aiston. Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Starosta Rzeszowski.


Marek Czarnota


do góry następna strona

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART