zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 3/2012 URZĄD GMINY INFORMUJE
IV Edycja Pucharu „Donatka 4x4”

Może nie wszystkim znanym jest fakt, iż „Donatka” to nazwa części wsi Chmielnik - przysiółek, nieopodal granicy miasta Rzeszowa. Teren ten charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą: pagórki, strome zbocza, wąwozy, w większości pokryte zakrzyczeniami i lasami. To tutaj na trudnym, wyboistym i błotnistym, co roku innym torze, już od kilku lat organizowane są rajdy samochodów terenowych.

Tegoroczną, już IV Edycję Pucharu „Donatka 4x4”, Gmina Chmielnik zorganizowała w dniu 15 września wraz z Firmą Pok-Ter pana Janusza Tereszkiewicza. Impreza rozpoczęła się wczesnym rankiem zapisami zawodników i walką eliminacyjną o miejsca startowe. Wyścigi prowadzono najpierw w kategorii Medium, a następnie w trudniejszym błotnistym terenie, w kategorii Extreme, dla aut z wyciągarkami.

 

W rajdach po bezdrożach wzięło udział 33 załogi z różnych miast, m.in. Rzeszowa, Strzyżowa, Przeworska, Kolbuszowej, Brzozowa, Prawiedników, Tuchowa, Bochni, Widaczowa, Błażowej, Ropczyc.

Przy organizowaniu zawodów off-road wyznaczono dwie ciekawe trasy przejazdu, ale także zadbano o bezpieczeństwo, nad którym czuwały Ochotnicze Straże Pożarne oraz ratownicy medyczni, wyznaczono także strefy kibica.

 

Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, patronem medialnym była TVP Rzeszów.

Nagrody w postaci zestawów kluczy naprawczych wręczono załogom, które zajęły I miejsca w poszczególnych kategoriach rajdu, natomiast puchary wręczono uczestnikom za zajęcie I, II i III miejsca. Nagrody oraz puchary zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

 

Zwycięzcami zostali:

 

KLASA MEDIUM:

  1. Malita Wojciech, Kmon Tomasz, Suzuki Jmny, Strzyżów
  2. Chaczela Sławomir, Kmon Tomasz, Suzuki Samuraj, Suzuki 4x4, Strzyżów
  3. Prasnal Hubert, Prasnal Paweł, Suzuki Jmny, Strzyżów

KLASA EXTREME:

  1. Skoczylas Sławomir, Tryczyński Sylwester, Suzuki Vitara, Chmielnik
  2. Odrowski Tomasz, Kłoda Krzysztof, Suzuki Samuraj, Rzeszów
  3. Filip Zbigniew, Krzywonos Jacek, Nissan Patrol, Przeworsk.

Impreza na wzgórzach „Donatki” była promocją nie tylko Gminy Chmielnik, ale także Województwa Podkarpackiego, stąd też na trasie rajdów pojawiły się: banery, brama, namiot z logo województwa i gminy.

Kolejne Edycje Pucharu „Donatka 4x4” cieszą się coraz większą popularnością. Okazuje się, że amatorami mocnych wrażeń jest nie tylko męska część młodzieży. Rajdy stają się formą aktywnego spędzania wolnego czasu dla różnych pokoleń, a corocznie większa liczba uczestników świadczy o tym, że zawody off-road wpisują się w kalendarz imprez gminy Chmielnik i województwa podkarpackiego.


Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 2 Kwietnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART