zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2014 STOWARZYSZENIA
STOWARZYSZENIA

Realizacja projektu "AKTA w DL"

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” uzyskało dofinansowanie 5500 zł z Programu Działaj Lokalnie na realizację projektu „AKTA w DL” – Aktywni Kreatywni Twórczy Amatorzy w Domu Ludowym.

W ramach projektu odbył się:

  • plener malarski pod nazwą „Wolańskie pejzaże”, w którym uczestniczyło 10 osób uzdolnionych plastycznie (przedział wiekowy 10 – 48 lat). Powstały piękne obrazy, które można obejrzeć w Izbie Tradycji. Sztalugi, podobrazia, pędzle i farby zakupiono z dofinansowania, zaś plener społecznie poprowadził absolwent ASP w Krakowie, pan Wojciech Witowski. Pomysł na wspólne malowanie bardzo się spodobał, dlatego zaplanowano drugi, aby namalować wolańskie pejzaże w jesiennej szacie;
  • trwają warsztaty wokalne, które prowadzi pani Justyna Szela, uczestniczy w nich 16 osób uzdolnionych wokalnie. Zajęcia są bardzo ciekawe, przygotowywany jest repertuar, który zostanie zaprezentowany podczas podsumowania projektu 11 listopada;
  • od sierpnia prowadzone są również warsztaty modelarskie, podczas których powstanie wiejska zagroda. Swoich sił próbuje 7 osób pod nadzorem P. Grzegorz Szajny, którego pasją jest tworzenie makiet do gier bitewnych. Zajęcia prowadzone są społecznie;
  • 28.09. w Izbie Tradycji spotkali się miłośnicy podróży. Uczestnicy Wyprawybusem.pl zaprezentowali swoje przygody, wrażenia z ekscytujących wypraw po Europie. W ciekawej prezentacji zdali relację z podróży do Skandynawii i Islandii. Spotkanie „Wirtuala podróż po Europie” bardzo zaciekawiło zebranych, nawet nie wiadomo kiedy minęło 2 godz.
  • młodzież lubiąca sport i ćwiczenia fizyczne pracowała w piwnicach Domu Ludowego, aby odkuć tynk, który należy odgrzybić i ponownie zatynkować, aby pomieszczenia te nie „straszyły”, lecz służyły im jako siłownia.

Stowarzyszenie brało również udział w przygotowaniu i prowadzeniu Dożynek Wiejskich oraz zaprezentowało swoje osiągnięcia podczas Święta Gminy Chmielnik (szkoda, że odbyło się w sobotę, a nie w niedzielę).

 

 


Danuta Szajna


poprzednia strona do góry

drukuj


Wtorek, 6 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART