zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2018 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Rajd rowerowy Zabratówka 2018 na 100-lecie Niepodległej

 

W sobotę 8 września w Zabratówce odbył się „Rajd rowerowy Zabratówka 2018 na 100-lecie Niepodległej”. Organizatorem imprezy była Gmina Chmielnik, a współorganizatorami Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku i Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce.

Celem rajdu było upamiętnienie 100-tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej w regionie oraz promocja miejscowości z terenu gminy. Była to III edycja tego przedsięwzięcia, jednak tym razem w nowej odsłonie, gdyż oprócz wycieczki rowerowej zaplanowano wyścig kolarski.

Trasę wyścigu miała długość 20 km i została wyznaczona przez malownicze zakątki Zabratówki, drogi leśne Nadleśnictwa Kańczuga i drogę położoną w Grzegorzówce. Trasa była wymagająca, a za zabezpieczenie trasy odpowiadały jednostki OSP z Zabratówki, Błędowej Tyczyńskiej – Krzywej i Chmielnika oraz policja. Na starcie stanęło 73 zawodników. Uczestnicy wystartowali w czterech kategoriach: OPEN, mundurowych, kobiet i osób do 16 roku życia.

Wyniki końcowe zawodów:

Kategoria OPEN:

1. Mateusz Burda - Łańcut

2. Patryk Burda - Głuchów

3. Robert Szczuc- Leżajsk

Kategoria kobiet:

1. Dominika Żurek – Chmielnik

2. Dorota Międlar – Łańcut

3. Agnieszka Chwaszcz – Chmielnik

Kategoria do 16 lat:

1. Szymon Nowicki – Trzebownisko

2. Jakub Domin – Szklary

3. Wojciech Glazer – Zabratówka

Kategoria służby mundurowe:

1. Andrzej Dziura – OSP Zabratówka

2. Ryszard Dziura – policja

3. Patryk Wacławek – OSP Chmielnik

Wszyscy wyróżnieni zostali obdarowani pucharami i nagrodami, które ofiarowali liczni darczyńcy i sponsorzy. Nagrody wręczyli Wójt Gminy P. Krzysztof Grad i Przewodnicząca Rady Gminy Chmielnik P. Grażyna Drążek. Po zakończonym wyścigu na trasę wyruszyła rowerowa wycieczka rodzinna oraz wycieczka Nordic Walking. Na zakończenie imprezy wszyscy jej uczestnicy wzięli udział w pikniku przygotowanym przez organizatorów i Koło Gospodyń Wiejskich w Zabratówce. 


 

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART