zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2019 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Wycieczka historyczno-turystyczna
Rewizyta w Przecławiu
Goście w Izbie Tradycji
Święto Przedsiębiorczości
"Pamięć nie umiera"
Stowarzyszenie KJ "Folkowa Podkowa"
Stowarzyszenie KJ "Folkowa Podkowa"

 

Stowarzyszenie KJ „Folkowa Podkowa” z siedzibą w Woli Rafałowskiej zostało założone w sierpniu 2019 r. przez grupę pasjonatów koni i jeździectwa. Jednakże nasze doświadczenie w branży jeździeckiej oraz wzajemna współpraca Członków Klubu sięga wiele lat wstecz, zanim zrodził się pomysł założenia „Folkowej Podkowy”.

Naszym celem było stworzenie kameralnego miejsca, przyjaznego dla adeptów jeździectwa na każdym poziomie wyszkolenia, przy zapewnieniu naszym końskim partnerom jak najlepszych warunków utrzymania. W swoich szeregach zrzeszamy nie tylko instruktorów Rekreacji ale i Sportu. Mamy na koncie liczne starty głównie w dyscyplinie skoków. Skutecznie przygotowujemy do egzaminów na Odznaki Jeździeckie. Prócz jazdy wierzchem oferujemy też przejażdżki bryczką. Prowadzimy także zajęcia z hipoterapii. Nasze konie zarówno pod siodło jak i do zaprzęgu układamy od początku sami. Posiadamy doświadczenie w organizacji imprez plenerowych z motywem koni. 29 września odbyło się oficjalne otwarcie KJ Folkowa Podkowa, cieszące się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, także pod względem okazanej pomocy przy organizacji imprezy. Główną atrakcją były występy kaskaderów konnych z Apolinarski Group, którzy dostarczyli nam ogromnych emocji.

Nauczając jeździectwa stawiamy przede wszystkim na miłe i bezpieczne spędzanie wolnego czasu oraz czerpanie przyjemności nie tylko przez jeźdźców, ale także przez konie. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego ucznia, z uwzględnieniem jego predyspozycji i zdolności, niezależnie od wieku. Dla mniejszych jeźdźców mamy kuce, dla większych pełnowymiarowe konie typu szlachetnego. Na jazdy zapraszamy zarówno osoby nie mające do tej pory styczności z końmi, jak i chcące szlifować swoje umiejętności. Na przejażdżki na koniku prowadzonym przez opiekuna zapraszamy dzieci w każdym wieku. Więcej o nas: facebook.com/KJFolkowaPodkowa

Do zobaczenia w Folkowej Podkowie!


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 10 Czerwca 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART