zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2019 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Wycieczka historyczno-turystyczna
Rewizyta w Przecławiu
Goście w Izbie Tradycji
Święto Przedsiębiorczości
"Pamięć nie umiera"
Stowarzyszenie KJ "Folkowa Podkowa"
Święto Przedsiębiorczości

  

25 sierpnia w Woli Rafałowskiej, na Placu Arena, została otworzona nowo wybudowana wiata widowiskowo-taneczna, na którą czekaliśmy od lat. Odbyło się to podczas II Święta Przedsiębiorczości. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała Wojewoda Podkarpacki - pani Ewa Leniart, Wójt Gminy Chmielnik - pan Krzysztof Grad, Sołtys – pani Zdzisława Dubaj-Kaczor i były sołtys – pan Jan Kasiak, Prezes Stowarzyszenia - Danuta Szajna oraz przedstawiciel młodzieży – Patryk Nazimek.

Podczas imprezy prezentowało się kilkunastu przedsiębiorców oferując swoje wyroby. Na nowej scenie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej, zespoły śpiewacze z Cierpisza, Zabratówki i Chmielnika, który zaprezentował „Cyganów”, Zespół Ósemka z Zabratówki oraz grupa tańca indyjskiego. Dzięki dotacji z Urzędu Gminy wszystkie atrakcje dla dzieci oraz wstęp na podłogę były darmowe.

Organizacja Święta Przedsiębiorczości wsparta była również przez Fundację Przestrzeń Lokalna. Stowarzyszenie otrzymało grant o wartości 1500 zł na realizacje zadania „Plac ARENA miejscem rekreacyjno-sportowo-kulturalnym wsi Wola Rafałowska”. Wykorzystano go na: uaktualnienie i wzbogacenie informacji w „oazach”, aby zapewnić mieszkańcom i turystom rzetelną informację dotyczącej przedsiębiorców i walorów wsi; wykonanie instalacji elektrycznej w wiacie tanecznej, opłacenie zespołu tanecznego oraz przygotowanie cateringu dla artystów i gości.

Święto Przedsiębiorczości organizowaliśmy we współpracy z Radą Sołecką, miejscową OSP, która była odpowiedzialna za zabezpieczenie medyczne podczas imprezy oraz Biblioteką Publiczną w Woli Rafałowskiej i młodzieżą tu działającą, która podczas całej imprezy prowadziła strefę aktywności dla dzieci – malowanie twarzy, zabawy, konkursy.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji imprezy serdecznie dziękujemy.

 

Prezes Stowarzyszenia Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 10 Czerwca 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART