zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
Strażacy w szkołach

W ostatnim okresie korzystając z zaproszenia dyrektorów szkół strażacy z OSP Chmielnik i OSP Zabratówka odwiedzili uczniów szkoły Podstawowej nr 1 w Chmielniku i Szkoły Podstawowej w Zabratówce. Najmłodsi zapoznali się ze specyfiką służby strażaka ochotnika oraz z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Druhowie objaśniali uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy. Urządzono również pokazy alarmowego rozwinięcia linii gaśniczej i podania wody. Dzieci zapoznały się z samochodami strażackimi i sprzętem który się na nich znajduje tj; pompami, agregatami, piłami, sprzętem do ratownictwa medycznego itp. Uczniowie poznali też umundurowanie strażaków, specjalne buty, pasy i hełmy. Tradycyjnie wielkie zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziła okazja do przymierzenia hełmu i innych elementów umundurowania oraz możliwość polania wody.
Wizyty strażaków w szkołach przyczyniają się upowszechnianie zagadnień ochrony przeciwpożarowej, gdyż stwarzają szansę uświadomienia dzieciom zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

 

 

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART