zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Spotkania strażaków z młodzieżą szkolną pt ,,BĄDŹ BEZPIECZNY”
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Kalwarii Pacławskiej
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2012 – Błędowa Tyczyńska-Krzywa
Strażacy w szkołach
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Kalwarii Pacławskiej

Tradycyjnie w pierwsza niedzielę maja (6.05.2012) w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej spotkali się strażacy z Podkarpacia na uroczystości Dnia Strażaka. Na dziedzińcu Sanktuarium zebrało się prawie 8 tysięcy strażaków wraz z członkami rodzin, którzy przybyli tu by uczcić swoje patronalne święto. W pierwszym rzędzie strażackich szeregów stanęło 182 poczty sztandarowe OSP z całego Podkarpacia. Uroczystość uświetniło swoją obecnością liczne grono podkarpackich parlamentarzystów, Komendanci miejscy i powiatowi PSP, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP wraz ze swoimi zastępcami, przedstawiciele Wojska, Policji i Straży Granicznej a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych województwa podkarpackiego.

W uznaniu zasług w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej Postanowieniem Prezydenta RP na wniosek Wojewody Podkarpackiego szereg druhów otrzymało odznaczenia państwowe, a także odznaczenia resortowe i związkowe przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie
w tym nasi koledzy druhowie z gminy Chmielnik.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali:

  • Dh Adam Budak – OSP Chmielnik
  • Dh Bogdan Krużel – OSP Chmielnik
  • Dh Piotr Szczepański – OSP Zabratówka
  • Dh Jerzy Czarnota – OSP Błędowa Tyczyńska-Krzywa

Odznaczenia wręczyła w imieniu Prezydenta RP Wicewojewoda Podkarpacki pani Alicja Wosik.

Prezes ZOW ZOSP RP a zarazem Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Janusz Konieczny wraz z panią Poseł na Sejm RP Krystyną Skowrońską – Przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu Strażaków oraz Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Bogdanem Kuligą wręczył zasłużonym druhom najwyższe odznaczenia strażackie.

Z gminy Chmielnik wyróżniono Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza:

  • Dh. Tadeusz Krużel – OSP Chmielnik
  • Dh. Tadeusz Płodzień – OSP Chmielnik

Oprawę artystyczna uroczystości zapewniły 4 orkiestry dęte z OSP Sośnica, OSP Pruchnik, OSP Niziny i OSP Medyka. Po zakończeniu uroczystości strażacy zorganizowali pikniki dla swych gości i sympatyków.

Zapraszamy wszystkich sympatyków ochotniczego pożarnictwa wraz z rodzinami na uroczyste spotkanie strażaków w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej w pierwszą niedzielę maja w przyszłym roku.

  
 

Jan Kucaj


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART