zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 URZĄD GMINY INFORMUJE
AZBEST informacja o aktualizacji bazy azbestowej

Wójt Gminy Chmielnik informuje, że w związku z przyjętym „Programem usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Chmielnik na lata 2012-2032”, w terminie do dnia 31 sierpnia 2015 r., na terenie Gminy Chmielnik prowadzona będzie aktualizacja ilości wyrobów zawierających azbest.

Inwentaryzacja azbestu przeprowadzona została w 2012 roku i wymaga aktualizacji. Pracownicy urzędu gminy dokonają aktualizacji na podstawie tele-ankiety bądź wizji lokalnej. Aktualizacja obejmie wszystkie budynki (mieszkalne, gospodarcze itp.) oraz wyroby azbestowe składowane na nieruchomości w tzw. pryzmie. Zebrane dane pozwolą oszacować kwotę niezbędną do realizacji zadania polegającego na usuwaniu odpadów niebezpiecznych zawierających azbest na terenie gminy w kolejnych latach.

W związku z powyższym właściciele nieruchomości proszeni są o udzielenie wszelkich niezbędnych informacji oraz udostępnienie swoich nieruchomości.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Chmielnik, pok. nr 37 lub pod nr tel. 17 23 04 048.


Wójt Gminy Chmielnik
Krzysztof Grad


 

PAMIĘTAJMY: Materiały zawierające azbest należą do substancji stwarzających szczególne zagrożenie dla zdrowia ludzi i z tego powodu powinny podlegać sukcesywnej eliminacji. Odpady zawierające azbest należą do odpadów niebezpiecznych. Produkcja, import i stosowanie wyrobów zawierających azbest są w Polsce zakazane od września 1998 roku. Zgodnie z prawem wszystkie wyroby azbestowe muszą być usunięte do 2032 roku.

Lida Urbaś


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART