zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 URZĄD GMINY INFORMUJE
Dodatkowe zbiórki odpadów

            

W dniach 18 i 19 maja br. mieszkańcy Gminy w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mieli możliwość oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) oraz zużytych opon. Odbiór odpadów prowadzony był według tras przejazdu samochodu odbierającego odpady komunalne w formie tzw. wystawki. Efektem zbiórki jest zebranie 7,720 ton ZSEE oraz 15,640 ton zużytych opon. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy mogli pozbyć się odpadów zalegających w piwnicach, strychach i garażach.

Dziękujemy Naszym mieszkańcom za zaangażowanie. To dzięki Wam te odpady trafiły do zakładów odzysku i utylizacji a nie do pobliskich rowów, rzek czy lasów.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z harmonogramem w dniach 28 i 29 września br. odbędzie się dodatkowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych i niebezpiecznych. Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m. in.: meble (szafy, stoły, krzesła, sofy, łóżka, komody), dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, okna, drzwi, wanny czy umywalki. Do niebezpiecznych zaliczamy m. in.: opakowania i butelki po olejach silnikowych, smarach i płynach chłodniczych, opakowania po środkach chemicznych.

Pamiętajmy, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych nie jest zbiórką "byle czego". Odpady nie kwalifikujące się jako wielkogabaryty, tj. azbest, papa, gruz, zderzaki samochodowe itp. NIE BĘDĄ odbierane.

Lidia Urbaś


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART