zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2018 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNANowoczesny sprzęt dla naszych strażaków
 

W dniu 16 maja bieżącego roku w Zabratówce odbyło się uroczyste przekazanie strażakom ochotnikom z terenu gminy wyposażenia i sprzętu ratowniczego zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Oficjalnego przekazania sprzętu prezesom poszczególnych OSP dokonali przedstawiciele samorządu Wójt Gminy Chmielnik Krzysztof Grad i Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Drążek.

Nowy sprzęt trafił do trzech jednostek OSP z terenu gminy. OSP Chmielnik i OSP Wola Rafałowska otrzymały zestawy ratownicze złożone z torby medycznej PSP R1, deski ortopedycznej i zestawu szyn Kramera. Natomiast OSP Zabratówka odebrała średni zestaw hydrauliczny ratownictwa drogowego Lukas i zestaw ratowniczy.

Celem projektu jest poprawa ochrony zdrowia i życia mieszkańców gminy. Dzięki jego realizacji zwiększy się poziom bezpieczeństwa na terenie działalności doposażonych jednostek pod względem zagrożeń związanych przede wszystkim z wypadkami komunikacyjnymi. Dysponując nowoczesnym zestawem hydraulicznym i zestawami ratownictwa medycznego strażacy będą mogli podjąć natychmiastowe działania, które mogą ratować życie i zdrowie ludzkie.

Na realizację wyżej opisanego projektu Gmina Chmielnik uzyskała dofinansowanie w wysokości 76 799,64 zł, która pokryła 99% kosztów zakupów wyposażenia.

  

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 20 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART