zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2009 OŚWIATA I KULTURA
Tęczowe Przedszkole
 

 „Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekazujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak by samo chciało chcieć”.
 

(Janusz Korczak)

Tęczowe Przedszkole

 

Od 1 września 2009 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej zaczęło funkcjonować Tęczowe Przedszkole. Jego powstanie zawdzięczamy środkom Unii Europejskiej pozyskanym w ramach Projektu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach; Działania 9.1;Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty; Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Projekt będzie realizowany w latach 2009 – 2011, a uczestnikami będą dzieci w wieku 3 do 5 lat. Budżet projektu ogółem wynosi: 462 642,98 zł.

Przystępując do projektu chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i ich pociech i stworzyć takie przedszkole, które będzie otwarte na każde dziecko i jego rodzica, wolne od selekcji, wspomagające wszystkie dzieci w ich wszechstronnym rozwoju, a przede wszystkim stworzyć warunki do wyrównywania szans edukacyjnych dzieci z terenu wiejskiego. Dlatego też, dzieci spędzają czas w odnowionej i wyposażonej w nowe meble, stoliki, krzesełka, a przede wszystkim w piękne zabawki, gry dydaktyczne, pomoce itp. sali. Na potrzeby dzieci została dostosowana również łazienka.

Tęczowe przedszkole działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. W trakcie zajęć nauczyciele (mgr Anna Burz i mgr Małgorzata Nawojska) realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego dzieci 3 – 5 lat, a dodatkowymi zajęciami w przedszkolu są: rytmika (prowadzona przez mgr Katarzynę Ostrowską), język angielski (prowadzona przez mgr Annę Wołkowicz), logopedia (prowadzona przez mgr Anna Olszowy) dla dzieci z zaburzeniami mowy. Wszystkie materiały, pomoce dydaktyczne potrzebne do realizacji zajęć są zakupione ze środków przewidzianych w budżecie. Dzieci codziennie otrzymują pyszny dwudaniowy posiłek.

Dzieci bardzo szybko zaadoptowały się do nowych dla nich warunków, bardzo chętnie przychodzą do Tęczowego Przedszkola. A oto wypowiedzi niektórych przedszkolaków na temat przedszkola:

Po co chodzimy do przedszkola?

Bo mama chodzi do pracy, żeby sobie poleżakować, aby się czegoś nauczyć, bawić się z kolegami .

Co lubimy najbardziej w przedszkolu?

Bawić się, leżakować, chodzić na spacery, bawić się w kąciku lalek, bawić się z koleżankami, układać puzzle …

 

Tęczowe przedszkolaki” pozdrawiają wszystkich czytelników Wieści Gminnych!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Halina Drążek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART