zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2014 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Informacja
Zajęcia w świetlicy
Fundusz alimentacyjny
Zajęcia w świetlicy

Rozpoczynając wakacje cieszyliśmy się z wolnego czasu, który spędzaliśmy w naszej świetlicy na uczestniczeniu w szeregu zabaw, turniejów, zajęć plastycznych i kulinarnych. Ukoronowaniem naszej półkolonii był wyjazd do kina na film „Wakacje Mikołajka”. Wszystkim nam podobały się perypetie małego chłopca wypoczywającego z rodzicami nad morzem, dlatego gorąco polecamy wszystkim czytelnikom obejrzenie tego filmu.

Niestety, nic co przyjemne nie trwa długo i trzeba powrócić do codziennych szkolnych obowiązków. Jednak w świetlicy naładowaliśmy nasze „akumulatory” pozytywną energią i optymistycznie patrzymy w przyszłość, aby sprostać nowym szkolnym wyzwaniom.

Jesień na dobre zawitała w naszych progach, toteż często jest tematem przewodnim naszych prac plastycznych m.in. konkursu „Nadeszła Jesień”, w którym każdy uczestnik mógł wykorzystać zupełnie inną technikę plastyczną, aby oddać piękno tej barwnej pory roku.

Składając podziękowania i wyrazy szacunku nauczycielom za ich pracę, pod okiem Pani wychowawczyni w świetlicy wykonaliśmy dla nich piękne laurki.

Obecnie dzięki pomocy z Banku Żywności często organizujemy zajęcia kulinarne których motywem przewodnim jest jabłko w różnych smakowitych odsłonach np. jabłkowe lody sorbetowe, mus jabłkowy z bitą śmietaną, cynamonem i bakaliami czy galaretka jabłkowa o wielu smakach. Teraz codziennie świetlicowe łasuchy mają słodką ucztę.

Ważnym aspektem naszego pobytu w placówce jest uczestnictwo w zajęciach wychowawczych, które traktują o koleżeństwie, przyjaźni, życiowym optymizmie, pracowitości, wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu trudności itp. Dzięki nim mamy możliwość poszerzania swojej wiedzy o relacjach międzyludzkich i doskonalenia umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Pozdrawiamy Czytelników Wieści Gminnych. Do zobaczenia w następnym numerze.

Wychowankowie i Wychowawca
Świetlicy Socjoterapeutycznej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 10 Sierpnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART