zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2014 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Informacja
Zajęcia w świetlicy
Fundusz alimentacyjny
Zajęcia w świetlicy

Rozpoczynając wakacje cieszyliśmy się z wolnego czasu, który spędzaliśmy w naszej świetlicy na uczestniczeniu w szeregu zabaw, turniejów, zajęć plastycznych i kulinarnych. Ukoronowaniem naszej półkolonii był wyjazd do kina na film „Wakacje Mikołajka”. Wszystkim nam podobały się perypetie małego chłopca wypoczywającego z rodzicami nad morzem, dlatego gorąco polecamy wszystkim czytelnikom obejrzenie tego filmu.

Niestety, nic co przyjemne nie trwa długo i trzeba powrócić do codziennych szkolnych obowiązków. Jednak w świetlicy naładowaliśmy nasze „akumulatory” pozytywną energią i optymistycznie patrzymy w przyszłość, aby sprostać nowym szkolnym wyzwaniom.

Jesień na dobre zawitała w naszych progach, toteż często jest tematem przewodnim naszych prac plastycznych m.in. konkursu „Nadeszła Jesień”, w którym każdy uczestnik mógł wykorzystać zupełnie inną technikę plastyczną, aby oddać piękno tej barwnej pory roku.

Składając podziękowania i wyrazy szacunku nauczycielom za ich pracę, pod okiem Pani wychowawczyni w świetlicy wykonaliśmy dla nich piękne laurki.

Obecnie dzięki pomocy z Banku Żywności często organizujemy zajęcia kulinarne których motywem przewodnim jest jabłko w różnych smakowitych odsłonach np. jabłkowe lody sorbetowe, mus jabłkowy z bitą śmietaną, cynamonem i bakaliami czy galaretka jabłkowa o wielu smakach. Teraz codziennie świetlicowe łasuchy mają słodką ucztę.

Ważnym aspektem naszego pobytu w placówce jest uczestnictwo w zajęciach wychowawczych, które traktują o koleżeństwie, przyjaźni, życiowym optymizmie, pracowitości, wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu trudności itp. Dzięki nim mamy możliwość poszerzania swojej wiedzy o relacjach międzyludzkich i doskonalenia umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Pozdrawiamy Czytelników Wieści Gminnych. Do zobaczenia w następnym numerze.

Wychowankowie i Wychowawca
Świetlicy Socjoterapeutycznej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART