zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2018 URZĄD GMINY INFORMUJE
URZĄD GMINY INFORMUJE

Sesje Rady Gminy Chmielnik
Sprawozdanie
Inwestycje drogowe
Nowe oblicze Domu Ludowego w Chmielniku
Inwestycje i remonty gminne w III kwartale 2018 r.
Jubileusz Państwa Anny i Tadeusza Lampart
Nowe oblicze Domu Ludowego w Chmielniku

 

W 2018 r. nowe oblicze uzyskał budynek Domu Ludowego w Chmielniku. W ramach projektu „Zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz wsparcie instytucji kultury na terenie ROF – Gmina Chmielnik” dokonano jego przebudowy, która obejmowała: strop nad piętrem nową konstrukcję dachową wraz z pokryciem, dobudowę klatki schodowej zewnętrznej, wykonanie nowej elewacji wraz z dociepleniem, zmianę układu pomieszczeń, prace remontowe i wykończeniowe oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku. Wartość prac wyniosła ponad 2,8 mln zł. W budynku wydzielono salę widowiskową, pomieszczenia świetlicy i inne pozwalające prowadzić różne zajęcia, warsztaty, spotkania, co sprawi, że będzie pełnił funkcję centrum kultury na terenie gminy. Mamy nadzieję, że budynek pozwoli mieszkańcom realizować i prezentować swoje pasje, że będzie miejscem integracji. Zapraszamy wszystkich do tworzenia oferty kulturalnej, aby nowy obiekt tętnił życiem.


Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART