zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2021 OŚWIATA I KULTURA
Kalendarium z Naszej Szkoły…

Wrzesień, pierwszy miesiąc roku szkolnego, chyba wszystkim kojarzy się ze szkołą. To taki trudny okres, kiedy trzeba się przestawić z wakacyjnego luzu na szkolną dyscyplinę. Dla wielu uczniów to początek nowej przygody. Jedni idą po raz pierwszy do przedszkola inni do pierwszej klasy, a jeszcze inni do czwartej bądź kolejnej klasy… Jest to czas na wzajemne poznawanie się, wdrażanie do nowych obowiązków i nauki jak i uczestniczenie w życiu szkoły. Już w wrześniu odbyły się takie akcje jak :

  • Zasadzenie drzewek na pamiątkę wydarzenia związanego z Beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego, które będą służyły nam cieniem i opieka podczas letni dni i nie tylko akcja była powiązana również z prowadzonym projektem "ekoemocje", który wspiera działania ekologiczne.


  • spotkanie autorskie naszych najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego z p. Przemysławem Wechterowiczem- autorem świetnych książek dla dzieci w bibliotece publicznej w naszej miejscowości.
  • Spotkanie z teatrem uczniów klas 0-3- podczas spektaklu organizowanego przez Objazdowy Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza z przedstawieniem pt "Kruszynka"


  • Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy: ponad 200 języków europejskich, 24 języki urzędowe UE, około 60 języków regionalnych i języków mniejszości, wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych.


  • 24.09.2021 r. W naszej szkole wydarzyła się niezwykła akcja, niezwykła bo dzięki (nie) zwykłym ludziom! Szkolne korytarze zapełniły się uczniami w... Piżamach! W ramach akcji #biegwpizamie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w pomoganie dla dzieci leżących na oddziałach onkologicznych.


  • 21 września uczniowie uczęszczający na zajęcia w świetlicy szkolnej wzięli udział w 28 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata, której hasłem przewodnim było: "Myślę, więc nie śmiecę". Akcja miała na celu nie tylko posprzątanie terenu wokół szkoły ale zwrócenie uwagi na to by nie śmiecić i w sposób prawidłowy segregować śmieci. Dzieci doskonale wiedzą, że nie opłaca się zaśmiecać naszej natury, jeśli chcemy zadbać o nasze i przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.


SP Wola Rafałowska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART