zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
RÓŻNE
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2012 STOWARZYSZENIA
Wycieczka w Bieszczady

W dniu 30 września 2012 r. odbyła się trzydniowa wycieczka w Bieszczady. Ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Chmielnik w wycieczce wzięły udział dwie osoby: Urszula Lekka i Paweł Kozłowski wraz z opiekunami. Wyjazd został zorganizowany dzięki pomocy lokalnie działającej organizacji o nazwie „Związek Stowarzyszeń Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Powiatu Rzeszowskiego”.

Wyjechaliśmy o godzinie szóstej rano z Rzeszowa. Jechaliśmy długo, aż w końcu dotarliśmy dużą pętlą bieszczadzką poprzez Cisnę do Majdanu. Mieliśmy tam o godzinie trzynastej zaplanowaną przejażdżkę kolejką wąskotorową do Balic. Podczas przejazdu kolejką podziwialiśmy piękno otaczającej nas natury, a przede wszystkim lasy, mieniące się tysiącem barw o tej porze roku - jaką jest nasza polska jesień. Jadąc dalej autokarem dotarliśmy do uroczej cerkwi w Czarnej, gdzie spontanicznie została zorganizowana dla nas niedzielna msza święta. Po mszy świętej pojechaliśmy dalej dużą pętlą bieszczadzką do ośrodka wypoczynkowego pod nazwą „Pałac Biesa” w Olszanicy, gdzie mieliśmy nocować.


„Pałac Biesa” w Olszanicy

Po przyjeździe rozpakowaliśmy się i wieczorem poszliśmy na grilla do starej bacówki pod lasem. Urządziliśmy tam dyskotekę. Wspaniale się bawiliśmy, ale co piękne to szybko się kończy i musieliśmy wracać spać, Następnego dnia przy śniadaniu pomagały wszystkie dzieciaki. Później uczyliśmy się chodzić z kijkami nordic walking. Była to świetna zabawa i zarazem dobra gimnastyka na świeżym powietrzu. Po obiedzie pojechaliśmy do Ustrzyk Górnych, gdzie zwiedzaliśmy miasto. Tego samego dnia również jedliśmy kolację w bacówce i tańczyliśmy na dyskotece. We wtorek rano po śniadaniu pojechaliśmy do Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych. Jest tam bardzo ciekawie. Uwagę przykuwają rozmaite eksponaty flory i fauny występujące na terenie Bieszczad. Wróciliśmy do ośrodka w Olszanicy na obiad. Był to ostatni dzień naszego pobytu w Bieszczadach. Z wielkim żalem po obiedzie opuściliśmy ośrodek. Pojechaliśmy nad zalew w Myczkowcach, gdzie karmiliśmy ryby i zrobiliśmy sobie spacer wzdłuż zapory z kijkami nordic walking. Potem pojechaliśmy nad Solinę i cieszyliśmy się tamtejszymi widokami. Było naprawdę wokoło bardzo pięknie.


Zapora Solińska
(źródło: http://nocleg.bieszczady.pl/sula/solina.jpg)

Pożegnaliśmy Solinę i pojechaliśmy dalej małą pętlą bieszczadzką w drogę powrotną do domu. W autokarze panowała miła atmosfera. Przez całą drogę śpiewaliśmy piosenki, było głośno i radośnie. Dojechaliśmy do Rzeszowa, pożegnaliśmy się i wróciliśmy do swoich domów.

Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Zwiedziliśmy kilka bardzo pięknych miejsc. Pozostało w naszych głowach dużo miłych wspomnień. Szkoda tylko ze nasza podróż w malownicze Bieszczady trwała tak krótko.

Joanna Lekka


poprzednia strona do góry

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART