zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
RÓŻNE
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2012 STOWARZYSZENIA
Zwiedzamy Kraków

21 października odbyła się wycieczka do Krakowa, w której wzięli udział członkowie ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnych Gminy Chmielnik oraz rodzice i uczniowie klasy I.

O godz. 7.00 był wyjazd. Przez całą drogę śpiewaliśmy pieśni religijne, godzinki do Matki Bożej oraz została odmówiona modlitwa różańcowa. Około godziny 10.00 przyjechaliśmy do Łagiewnik, wzięliśmy udział we mszy św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po mszy św. zwiedziliśmy celę św. siostry Faustyny Kowalskiej, oddaliśmy Jej cześć całując Jej relikwie i modliliśmy się nad Jej grobem.

Gdy wszyscy zebraliśmy się w autokarze, wyruszyliśmy w dalszą drogę, do Krakowskiego ZOO. Po przyjeździe na miejsce całą grupą, spacerowaliśmy ścieżkami pięknego, kolorowego lasu oglądając egzotyczne ptaki, dzikie zwierzęta tj.: lwy, tygrysy, lamparty oraz płochliwe małpki: szympansy i goryle. Można było też zobaczyć gady, płazy oraz rybki. Dzieci nasze były zachwycone i szczęśliwe, ze wraz z rodzicami i opiekunami mogły miło i sympatycznie spędzić niedzielę. Był to czas wzajemnej integracji z osobami niepełnosprawnymi. Chwile takie na długo pozostają w pamięci.

W powrotnej drodze dopisywały nam humor, bowiem śpiewaliśmy biesiadne przyśpiewki i piosenki. Na zakończenie wycieczki, w autokarze odmówiliśmy koronkę do Miłosierdzia Bożego dziękując Jezusowi i Maryi za bezpieczny i udany wyjazd. Dziękujemy również pani Zofii Puterlii, która zorganizowała tę wycieczkę.

Marta Trawka


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART