zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2015 OŚWIATA I KULTURA
Gminna Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to święta pełne pięknych tradycji, pełne radości, miłości i ciepła którego tak wszyscy potrzebujemy. Święta na które Czekamy z niecierpliwością. Boże Narodzenie sprawia że zapominamy urazy, gasną spory a ludzie są sobie bliżsi. Pięknie ozdobiona choinka, żłóbek i stół wigilijny gromadzą rodzinę, przyjaciół, wywołują wzruszenia i przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Aby dla wszystkich ten czas okazał się radosny, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku, po raz dziesiąty, zorganizowały spotkanie wigilijne dla kilkudziesięciu osób samotnych i starszych. W spotkaniu uczestniczył Wójt Pan Krzysztof Grad, Sekretarz Pani Magdalena Wdowik-Reczek, Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Małgorzata Drążek, Sołtysi z terenu Gminy, Dyrektorzy Szkół oraz pan doktor Włodzimierz Zwierzyk. W świąteczną atmosferę wprowadziła uczestników Pani Janina Ciura deklamując swój wiersz pt „Wigilia” oraz zespół Ósemka z Zabratówki wykonując pastorałki i kolędy. Wszyscy obecni chętnie włączyli się do wspólnego kolędowania. Po odczytaniu fragmentu Pisma św. O narodzeniu Pana Jezusa, wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Serwowane podczas wigilii tradycyjne potrawy: barszcz, pierogi, gołąbki, kapusta z grochem, pamuła. Potrawy przygotowały panie z Kół Gospodyń i Stowarzyszenie Nasza Wola z Woli Rafałowskiej. Ciasto na świąteczny stół upiekły panie z GOPS-u i z biblioteki. Spotkanie upłynęło w przyjemnej, ciepłej, rodzinnej atmosferze. Na zakończenie, wszyscy obecni na spotkaniu zostali obdarowani ozdobami na choinkę wykonanymi przez dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy corocznie pomagają w przygotowaniu świątecznego spotkania.


Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART