zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2015 OŚWIATA I KULTURA
Projekt edukacyjny "LET ME GROW" w Szkole Podstawowej Nr 3 w Chmielniku!

W dniach od 03-06 listopada w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny Let Me Grow. Głównym celem tego projektu było wzbudzenie w uczniach zainteresowania obcą kulturą, szerzenie tolerancji i zachęcenie do nauki języka angielskiego, tak ważnego w dzisiejszych czasach.

W połączeniu z rozrywką i aktywną formą zajęć, uczniowie mieli szansę na obcowanie z obcokrajowcami. Dzięki temu mogli rozwinąć swoje zainteresowania, lepiej poznać świat, problemy społeczne oraz życie codzienne w innych krajach. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Maroko i Malezji - Abdo i Micholasem. Na zajęciach omawiane były różnorodne tematy: przyroda: „wizyta w Zoo”, „Podróż dookoła świata”, nauka podstawowych słówek w języku ojczystym wolontariusza, pogoda w różnych strefach klimatycznych, porównanie do Polski, zabawy i gry popularne w danym kraju, kultura: sztuka, malarstwo, muzyka, taniec, tradycyjne jedzenie, geografia: miejsca turystyczne, fauna i flora, religia: religia danego kraju, historia krajów praktykantów oraz systemy polityczne. Zarówno przybyli goście, jak i realizowana na lekcji tematyka cieszyła się ogromnym zainteresowanie wśród uczniów oraz nauczycieli.

Joanna Stodolak nauczyciel
j. angielskiego w SP nr3 w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART