zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2015 OŚWIATA I KULTURA
Uczniowie i roboty

Festiwalu Nauki organizowany przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza w Rzeszowie, Politechnikę Rzeszowską i firmę ABB przyciąga wielu zainteresowanych robotyką. Okazję do wzięcia udziału w tym naukowym spotkaniu, które miało miejsce 10 grudnia 2015 r. wykorzystali także uczniowie Gimnazjum im. Szarych Szeregów.

 

Uczniowie i roboty


 

Do Rzeszowa na festiwal pojechało czternastu uczniów z klas pierwszych: Eliza Bajda, Agnieszka Dziura, Karolina Rusinek, Piotr Murias, Arkadiusz Cwynar, Krzysztof Murias, Radosław Ruszel, Przemysław Ruszel, Konrad Szczepański, Michał Nizioł, Krystian Kuk, Gabriela Bartoszek, Gabriela Magryś i Magdalena Czarnota. Opiekunem grupy była Katarzyna Kasprzyk.

Podczas festiwalu, w trakcie panelu naukowego, młodzież mogła poznawała naukę - robotykę, mogła też przeprowadzać eksperymenty w specjalnej strefie doświadczeń na stanowiskach naukowych z demonstratorami i symulatorami lotów. Uczestnicy zobaczyli również łazika marsjańskiego, odkryli fascynujący świat robotów Lego oraz nowoczesnych robotów produkcyjnych firmy ABB.

Po południu odbył się panel warsztatowy „ Roboty Lego”, w którym wzięło udział pięciu uczniów: Eliza Bajda, Agnieszka Dziura, Piotr Murias, Przemysław Ruszel oraz Radosław Ruszel. Podczas tych zajęć uczniowie sami budowali swojego robota z klocków Lego i tworzyli program sterujący robotem. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał zestaw klocków Lego.

Mamy nadzieję, że gimnazjaliści będą mogli jak najczęściej brać udział w podobnych zajęciach, gdyż są one nie tylko doskonałą szansą odkrycia, poza murami szkoły, innej strony nauki, ale także okazją spotkania się z naukowcami.

 

Katarzyna Kasprzyk


do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART