zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 4/2017 OŚWIATA I KULTURA
Kalendarium wydarzeń Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej

9.09.2017- Światowy dzień pierwszej pomocy

Mając na uwadze jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród już najmłodszych. uczniowie naszej szkoły kolejny rok z rzędu uczyli się i przypominali jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy

27.09.2017- Pasowanie na przedszkolaka

27 września to szczególny dzień dla wszystkich dzieci z oddziału przedszkolnego, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością, w której brali udział rodzice oraz Pani Dyrektor. Tego dnia wszystkie dzieci, złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków. Uroczystości były połączone z rozpoczęciem innowacji prowadzonej w przedszkolu „Przedszkolne Kuchcikowo” mającej na celu promowanie zdrowego stylu życia.

29.09.2017 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja prowadzona w szkole pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Miała na celu zachęcić uczniów ( i nie tylko) do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób oraz uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.


13.10.2017- Pasowanie na ucznia klasy I

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w murach naszej szkoły było przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów. 9 uczniów szczególnie przeżywało ten dzień. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej w obecności Wójta Gminy Chmielnik Pana Krzysztofa Grada, Pani Dyrektor Szkoły Haliny Drążek, Rodziców i całej społeczności szkolnej. Owa uroczystość była połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej oraz upamiętnieniem dnia Jana Pawła II. Starsi uczniowie podczas, krótkich występów zainspirowanych cytatami z „Małego księcia” składali życzenia swoim wychowawcom oraz wszystkim nauczycielom.

 

Działania szkolnego koła Caritas

Od września szkolne koło Caritas czynnie udziela się w akcjach charytatywnych i zachęca wszystkich do wspólnej pomocy w czynieniu dobra. Na terenie szkoły prowadzone były w miesiącach wrzesień- listopad takie akcje jak:

  • Pomoc dla Polaków na Kresach Południowo-Wschodnich
  • Zbiórka zniczy na Cmentarz Orląt Lwowskich we Lwowie
  • Ciasteczko na misje-
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w prowadzonych działaniach.

11.11.2017 Święto Niepodległości

„Dla Ciebie Polsko” pod takim hasłem 11 listopada w godzinach wieczornych w godzinach popołudniowych uczniowie naszej szkoły ukazali widowisko patriotyczne szerszej publiczności lokalnej, mieszkańcom naszej miejscowości oraz zaproszonym gościom, upamiętniające 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednocześnie dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie istniała możliwość obejrzenia w holu szkoły wystawy „Symbole narodowe. Godło, flaga i hymn…” Autorami wystawy byli: Zenon Fajger, Maciej Rędziniak. Oprawa graficzna i skład: dr Marcin Krzanicki.

25 listopada 2017 Światowy dzień pluszowego Misia.

Już po raz kolejny przedszkolaki z oddziału przedszkolnego biorą udział w ogólnopolskiej akcji związanej z pluszowym przyjacielem dzieci – Misiem , jaką jest „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Akcja ta ma na celu promowanie czytelnictwa już wśród najmłodszych dzieci. Miś z swoim dzienniczkiem wędruje po domach przedszkolaków, w których dzieci z pomocą rodziców wykonują specjalne misiowe zadania.


W dniach od 27 listopada 2017 r. uczniowie klas starszych uczestniczyli w Stypendiadzie Matematycznej, czyli w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Plus” zorganizowanym przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach.

Uczniowie klas 4 - 7 w czasie 75 minut zmagali się za zadaniami konkursowymi, każdy z nich rozwiązywał 20 zadań zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności. Forma tego konkursu stanowiła możliwość przeżycia pięknej przygody z matematyką. Zadania były dobrym treningiem dla szarych komórek i dostarczyły rozrywki umysłowej dzieciom.

 

Nasze wyjazdy

Podczas pierwszego półrocza roku szkolnego nie mogło zabraknąć różnorodnych wyjazdów oraz spotkań integracyjnych. Uczniowie odwiedzili Gospodarstwo Rolno – Handlowe pana Tadeusza Witowskiego, które znajduje się w naszej miejscowości. Poznawali lepiej swoją miejscowość dzięki Oazie przedsiębiorczości znajdującej się na placu „Arena w Woli Rafałowskiej. Podziwiali wykonaną tam mapę sołectwa z zaznaczonymi miejscami prowadzenia działalności gospodarczej, oraz oazy przedsiębiorczości i oazę kulturową. Przedstawicieli Dyskusyjnego Klubu Książki nie mogło oczywiście zabraknąć w dniach 24 listopada 2017 r. na Świątecznych Targach Książki w Rzeszowie. A najmłodsi zapoznawali się z procesem powstawania szklanych ozdób w Fabryce Bombek w Rzeszowie. Uczniowie integrowali się wspólnie podczas wyjazdów z wychowawcami do kręgielni oraz do kina.

Monika Pondel


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART