zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2018 OŚWIATA I KULTURA
Planetobus

W dniach 13-14 listopada bieżącego roku gościliśmy w naszej gminie pracowników Centrum Nauki Kopernik wraz z planetobusem. Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej. Planetobus stacjonował przez dwa dni w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku. W pokazach uczestniczyło 440 uczniów ze wszystkich placówek oświatowych gminy Chmielnik. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznali najciekawsze konstelacje oraz inne obiekty astronomiczne. Mieli możliwość zobaczyć całą Drogę Mleczną, odwiedzić inne galaktyki, Międzynarodową Stację Kosmiczną, i dowiedzieć się co robią na niej astronauci. To wszystko dzięki projekcji wiernie odzwierciedlającej rzeczywistość. Planetarium dało możliwość doskonałej widoczności galaktyki i planet nawet w środku dnia. Dzięki temu uczniowie mogli oglądać liczne obiekty, jak również wybrać się w daleki kosmos przez naszą galaktykę. Podróż po wszechświecie i galaktykach była dla uczniów wielką frajdą, a także zagłębieniem się w historię i prastare mity. Dzięki temu poznali i wzbogacili swoją wiedzę na temat kosmosu.


Dziękujemy

Szkoła Podstawowa im. Stefana Kard. Wyszyńskiego
w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART