zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2018 OŚWIATA I KULTURA
Uroczystości w SP w Woli Rafałowskiej


Mikołajki

Pomimo braku białego puchu pojawił się 6 grudnia w naszej szkole ten długo oczekiwany gość. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem, dzieci z oddziału zerowego oraz uczniowie z klas I-III zaśpiewali Mikołajowi piosenki, wyrecytowali wierszyki czy też musieli wykonać zadania od Świętego Mikołaja. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci upominkami.

Andrzejki

29 listopad upłynął w naszej szkole pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od rana, klasy najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował kręcił butelką, sprawdzał co wylosuje pod kubkiem. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Dodatkową atrakcja była chatka baby Jagi, gdzie można było zaopatrzyć się w pieczone przez rodziców słodkie pierniczki. Popołudniu przyszedł czas na zabawę dla klas IV-VIII, która była połączona z otrzęsinami kl. IV. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Na dyskotece Andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wróżb przygotowanych przez starszych uczniów. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Wszystkich Świętych

Początek listopada kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, dorosłym i dzieciom dzięki Szkolnemu kołu Caritas pod opieką Pani Wiesławy Jacek Zawiło w krótkim a jakże pięknym występie artystycznym, który był połączony z wspomnieniem Jana Pawła II.

Dzień Edukacji Narodowej

W październiku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Halina Drążek, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne a następnie przystąpili do najważniejszego momentu jakim było pasowanie złożone przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor wraz z Wójtem Gminy Chmielnik. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W dalszej części uczniowie klas starszych przedstawili, krótki program artystyczny związany z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Gdzie w piękny sposób opowiedzieli o tym czym jest edukacja oraz złożyli życzenia wszystkim nauczycielom.


Monika Pondel


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART