zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2019 OŚWIATA I KULTURA
Łamiąc się opłatkiem…

Świat powoli na święta się stroi. W powietrzu unosi się słodki zapach pierników, brzmią świąteczne piosenki, w witrynach sklepowych dominuje kolor zielony i czerwony, a ludzie wciąż biegną aby ze wszystkim zdążyć i uczynić te święta najpiękniejszymi. Tylko w Chmielniku w południe, dokładnie tydzień przed wigilią Bożego Narodzenia czas trochę zwolnił, a nawet się zatrzymał. Zatrzymał aby w podniosłym nastroju przeżyć razem z Samotnymi najpiękniejszy dzień w roku. Wydarzenie otworzył program słowno-muzyczny, który przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chmielniku. Następnie jeden z gości przeczytał fragment z Ewangelii Św. Łukasza – Narodzenie Jezusa. I zanim wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu niejedna łza się w oku zakręciła, bo zebrani obdarowywali się naręczem dobrych słów i serdecznych życzeń, na święta i na cały przyszły rok. Łamanie się opłatkiem to zwyczaj który nas wzrusza, który w Polsce z ogromnym namaszczeniem celebrujemy. Bez niego nawet najobficiej zastawiony stół nie stanowiłby o magii świąt. A na tegorocznym stole było tradycyjnie aby wigilijnemu zwyczajowi stało się zadość - królował barszcz biały z grzybami, kapusta z grochem, jarskie gołąbki, pierogi i pamuła. Całości świętowania dopełniło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, zarówno tych tradycyjnych jak i całkiem nowych. Mamy nadzieję, że dla naszych gości ten wspólnie spędzony czas będzie małą kroplą radości, która pozwoli im najbliższe dni spędzić z nadzieją i ufnością, że nie są sami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tym świątecznym spotkaniu, ale także tym, którzy rokrocznie angażują się w jego przygotowanie i życzymy Wam radosnych i wesołych świąt.

 


 


 


Tekst i zdjęcia: Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 17 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART