zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2019 OŚWIATA I KULTURA
Szkolne koło Caritas w Woli Rafałowskiej

W Szkole Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej już od wielu lat prężnie funkcjonuje Szkolne Koło Caritas. Zadania Koła wynikają z Chrystusowego przykazania miłości bliźniego, które winno być odnoszone do każdego człowieka. Poprzez swoją działalność Koła mają uwrażliwiać dzieci i młodzież na potrzeby drugiego człowieka, często bezradnego wobec choroby, biedy i cierpienia.

W roku szkolnym 2019/ 2020 w SKC działa 21 wolontariuszy z klas IV- VIII, jego opiekunami są p. Agnieszka Lenart i p. Lidia Karnas. Szkolne Koło Caritas w Woli Rafałowskiej włącza się w różnego rodzaju działalność charytatywną a także informacyjną. Najważniejsze działania jakie udało się zrealizować do tej pory to:

- 16 października - XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy! oraz 21 października „Dzień Wspomnienia o Ojcu Św. Janie Pawle II” - przygotowanie wystawki, krótkich rozważań Ojca Św. Jana Pawła II oraz prezentacji multimedialnej dla społeczności szkolnej.


- Uczestnictwo w październikowym nabożeństwie różańcowym prowadzonym przez SKC.

- Włączenie się akcję „Światełko pamięci dla Łyczakowa”. W jej ramach zebrane zostały białe i czerwone znicze, które 1 listopada zapłonęły na grobach Łyczakowa i Cmentarzu Orląt Lwowskich, które są pozbawione stałej opieki najbliższych, częstokroć już nieżyjących.

- Przygotowanie gazetki informacyjnej z okazji „Wszystkich Świętych” dla społeczności szkolnej oraz modlitwa na cmentarzu przy grobie ś. p. Rozalii Sochy.

- Wsparcie ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty” by pomóc podopiecznym fundacji „Pomóż i ty”, poprzez rozprowadzenie w szkole cegiełek. Zebrana i przekazana kwota do fundacji to 187 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!


- 20 listopada Caritas Diecezji Rzeszowskiej- chcąc uwrażliwić dzieci i młodzież na pomaganie osobom niepełnosprawnym, chorym i ubogim – zorganizowała jesienne spotkanie formacyjne Opiekunów i Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie. W zebraniu wzięło udział kilkoro uczniów należących do SKC w SP w Woli Rafałowskiej. Gościem spotkania był m. in. ks. Jakub Bartczak- znany duszpasterz oraz raper. Wszyscy uczestnicy spotkania powierzyli Jezusowi swoje intencje oraz dzieło Caritas, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

- Uczestnictwo w listopadowych warsztatach decaupage (przygotowanie bombek na kiermasz świąteczny) połączone z nocowaniem w szkole. Oprócz spotkania dzieci miały okazję się zintegrować podczas wspólnych posiłków, zabaw i gier. Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia- odwiedziny nauczycieli szkoły będących na emeryturze, osób starszych, samotnych i chorych w naszej okolicy oraz odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Ojca Pio w Chmielniku z życzeniami świątecznymi oraz własnoręcznie wykonanymi upominkami.

- Pomoc w przygotowaniu stroików, kartek i innych ozdób oraz w przeprowadzeniu kiermaszu świątecznego. Częściowy dochód zostanie przekazany Fundacji „Wielkie Serce Dla Dzieci” by wesprzeć akcję, mającą na celu pomoc niepełnosprawnemu Krzysiowi i Dawidowi z Boró wek.


Lidia Karnas, Agnieszka Lenart
SP im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 17 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART