zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2019 OŚWIATA I KULTURA
Na urodzinach u MISIA

To było bardzo wyczekiwane przez najmłodszych wydarzenie. W końcu nadszedł dzień świętowania. Bardzo liczna grupa dzieci razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi zasiadła do oglądania przedstawienia teatralnego inaugurującego II Bal u Misia. Mali widzowie mocno zaangażowali się w „Nocną podróż Misia” w wykonaniu aktorów z krakowskiej grupy Edu Artis, pomagali im, razem z nimi śpiewali i tańczyli. I takim tanecznym krokiem przeszli do pląsów z misiami i do opowieści o nich. A zaczęło się od przedstawienia wszystkich misiów jakie dzieci przyniosły. Kogóż tam nie było, imiennicy bohaterów filmowych, książkowych, imiona całkiem wymyślone i imiona ukochane. Tyle było opowieści o tych misiach ile samych misiów. Następnie wszyscy zgodnie zaczęli pląsać, tańczyć, integrować się na parkiecie w zabawach muzycznych jakie zwykle towarzyszą balom. Dzieci bardzo ochoczo brały w nich udział. Intensywna zabawa była przerywana tylko na zrobienie pamiątkowego zdjęcia w przygotowanej natenczas misiowej fotobudce lub aby zaczerpnąć oddechu, czy posilić się misiowym przysmakiem. Ale to nie wszystkie atrakcje tego wieczoru, bowiem na tych którzy wzięli udział w konkursie plastycznym czekały nagrody. Kartkę dla Misia wraz z oryginalnymi życzeniami przygotowało sześćdziesięcioro dzieci. Wszystkie prace zasługiwały na uznanie, a życzenia napisane dla misia płynęły prosto z dziecięcych serduszek. Dlatego komisja oceniająca podjęła decyzję aby nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Miś przyjął nas bardzo serdecznie i zapewnił na swoim balu doskonałą atmosferę, dlatego nawet najmniejszym dzieciom udało się wytrwać aż do godziny 20, co dowodzi ich niezmierzonej miłości dla nobliwego jubilata.

W balu wzięło udział ponad sto dzieci. Dziękujemy rodzicom i dziadkom, którzy zadbali o to aby ich pociechy mogły się z nami bawić. Dziękujemy również uczestnikom konkursu. W planie mamy oczywiście kolejne bale, ale o tym jeszcze cicho sza. Zapraszamy was do śledzenia naszej strony i profilu na Facebooku aby być na bieżąco i niczego nie przegapić, bo dużo się u nas dzieje.

II Bal u Misia został zorganizowany przez animatorki z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który w tym roku obchodził 117 urodziny. Środki na to wydarzenie zostały pozyskane w ramach zadania publicznego pt.: Fundusz lokalny "Twoja przestrzeń" dofinansowanego ze środków Gminy Chmielnik, którego operatorem jest Fundacja Przestrzeń Lokalna.

 
 

Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART