zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2017 OŚWIATA I KULTURA
II Zjazd Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II

2 czerwca 2017r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w II Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który odbył się w Katedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie oraz Parku Papieskim. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania były słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego: „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję…” .

Uroczystość rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Jana Wątroby po czym udaliśmy się do Parku Papieskiego, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II i odśpiewać „Barkę” – jego ulubioną pieśń.

W spotkaniu uczestniczyło około 400 osób, w tym: parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, księża, katecheci, delegacje uczniów, nauczycieli i rodziców ze szkół im. Jana Pawła II z terenu województwa podkarpackiego.

Po przemówieniach zaproszonych gości odbył się koncert zespołu z Górna „Młody Duch i Przyjaciele” oraz występ chóru z Zespołu Szkół w Jasionce. Organizatorzy zadbali również o pyszny poczęstunek w postaci wyśmienitych pierogów i słynnej papieskiej kremówki.

Joanna Biskup


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 22 Marca 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART