zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2018 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNANowoczesny sprzęt dla naszych strażaków
 

W dniu 16 maja bieżącego roku w Zabratówce odbyło się uroczyste przekazanie strażakom ochotnikom z terenu gminy wyposażenia i sprzętu ratowniczego zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Oficjalnego przekazania sprzętu prezesom poszczególnych OSP dokonali przedstawiciele samorządu Wójt Gminy Chmielnik Krzysztof Grad i Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Drążek.

Nowy sprzęt trafił do trzech jednostek OSP z terenu gminy. OSP Chmielnik i OSP Wola Rafałowska otrzymały zestawy ratownicze złożone z torby medycznej PSP R1, deski ortopedycznej i zestawu szyn Kramera. Natomiast OSP Zabratówka odebrała średni zestaw hydrauliczny ratownictwa drogowego Lukas i zestaw ratowniczy.

Celem projektu jest poprawa ochrony zdrowia i życia mieszkańców gminy. Dzięki jego realizacji zwiększy się poziom bezpieczeństwa na terenie działalności doposażonych jednostek pod względem zagrożeń związanych przede wszystkim z wypadkami komunikacyjnymi. Dysponując nowoczesnym zestawem hydraulicznym i zestawami ratownictwa medycznego strażacy będą mogli podjąć natychmiastowe działania, które mogą ratować życie i zdrowie ludzkie.

Na realizację wyżej opisanego projektu Gmina Chmielnik uzyskała dofinansowanie w wysokości 76 799,64 zł, która pokryła 99% kosztów zakupów wyposażenia.

  

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 13 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART