zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 3/2009 OŚWIATA I KULTURA
Tęczowe Przedszkole
 

 „Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekazujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak by samo chciało chcieć”.
 

(Janusz Korczak)

Tęczowe Przedszkole

 

Od 1 września 2009 roku w Szkole Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej zaczęło funkcjonować Tęczowe Przedszkole. Jego powstanie zawdzięczamy środkom Unii Europejskiej pozyskanym w ramach Projektu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach; Działania 9.1;Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty; Poddziałania 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Projekt będzie realizowany w latach 2009 – 2011, a uczestnikami będą dzieci w wieku 3 do 5 lat. Budżet projektu ogółem wynosi: 462 642,98 zł.

Przystępując do projektu chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i ich pociech i stworzyć takie przedszkole, które będzie otwarte na każde dziecko i jego rodzica, wolne od selekcji, wspomagające wszystkie dzieci w ich wszechstronnym rozwoju, a przede wszystkim stworzyć warunki do wyrównywania szans edukacyjnych dzieci z terenu wiejskiego. Dlatego też, dzieci spędzają czas w odnowionej i wyposażonej w nowe meble, stoliki, krzesełka, a przede wszystkim w piękne zabawki, gry dydaktyczne, pomoce itp. sali. Na potrzeby dzieci została dostosowana również łazienka.

Tęczowe przedszkole działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. W trakcie zajęć nauczyciele (mgr Anna Burz i mgr Małgorzata Nawojska) realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego dzieci 3 – 5 lat, a dodatkowymi zajęciami w przedszkolu są: rytmika (prowadzona przez mgr Katarzynę Ostrowską), język angielski (prowadzona przez mgr Annę Wołkowicz), logopedia (prowadzona przez mgr Anna Olszowy) dla dzieci z zaburzeniami mowy. Wszystkie materiały, pomoce dydaktyczne potrzebne do realizacji zajęć są zakupione ze środków przewidzianych w budżecie. Dzieci codziennie otrzymują pyszny dwudaniowy posiłek.

Dzieci bardzo szybko zaadoptowały się do nowych dla nich warunków, bardzo chętnie przychodzą do Tęczowego Przedszkola. A oto wypowiedzi niektórych przedszkolaków na temat przedszkola:

Po co chodzimy do przedszkola?

Bo mama chodzi do pracy, żeby sobie poleżakować, aby się czegoś nauczyć, bawić się z kolegami .

Co lubimy najbardziej w przedszkolu?

Bawić się, leżakować, chodzić na spacery, bawić się w kąciku lalek, bawić się z koleżankami, układać puzzle …

 

Tęczowe przedszkolaki” pozdrawiają wszystkich czytelników Wieści Gminnych!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Halina Drążek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART