zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
URZĄD GMINY INFORMUJE - CD
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 3/2013 GOPS W CHMIELNIKU
Świetlica socjoterapeutyczna

Choć wakacje już za nami, to uczestnicy świetlicowej półkolonii będą je miło wspominać. A to za sprawą wielu ciekawych zajęć prowadzonych w placówce m.in. plastyczno-technicznych, podczas których dzieci mogły nauczyć się wyrażać swoją ekspresję twórczą za pomocą różnorodnych technik. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się prace wykonywane z zastosowaniem farb witrażowych. Mali artyści za pomocą pędzla i konturówki namalowali wiele ciekawych dzieł, m.in.: kolorowe witraże zdobiące słoiki i butelki po sokach oraz obrazy na szklanych antyramach. Powstało też dużo prac z wykorzystaniem techniki decoupage (przyborniki na kredki, personalizowane zawieszki na drzwi), glinki samoutwardzalnej (biżuteria), pasteli olejnych, kredek akwarelowych i farb akrylowych.

Główną atrakcją tegorocznej półkolonii był wyjazd do Muzeum Budownictwa Ludowego w Kolbuszowej. Podczas zwiedzania skansenu wychowankowie odkrywali skarby tradycji naszych przodków i poznawali realia codziennego życia na wsi. Gwoździem programu były warsztaty ceramiczne pod nazwą „Nie święci garnki lepią”. Ich rezultatem były własnoręcznie wykonane przez uczestników gliniane naczynia powstałe na kole garncarskim. Miłą niespodzianką okazał się również wyjazd do kina na film animowany pt. „Smerfy 2” w technologii 3D.

Na uroczyste zakończenie świetlicowych wakacji zorganizowano piknik oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Z nastaniem nowego roku szkolnego program zajęć świetlicowych jest równie interesujący. Obfituje w wiele ciekawych propozycji twórczego spędzania wolnego czasu po zajęciach szkolnych. Obiecujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od posiadanych umiejętności.

Zapraszamy!

Wychowawcy i Wychowankowie Świetlicy
Socjoterapeutycznej w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART