zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2015 OŚWIATA I KULTURA
Gminna Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to święta pełne pięknych tradycji, pełne radości, miłości i ciepła którego tak wszyscy potrzebujemy. Święta na które Czekamy z niecierpliwością. Boże Narodzenie sprawia że zapominamy urazy, gasną spory a ludzie są sobie bliżsi. Pięknie ozdobiona choinka, żłóbek i stół wigilijny gromadzą rodzinę, przyjaciół, wywołują wzruszenia i przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Aby dla wszystkich ten czas okazał się radosny, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku, po raz dziesiąty, zorganizowały spotkanie wigilijne dla kilkudziesięciu osób samotnych i starszych. W spotkaniu uczestniczył Wójt Pan Krzysztof Grad, Sekretarz Pani Magdalena Wdowik-Reczek, Przewodnicząca Rady Gminy Grażyna Małgorzata Drążek, Sołtysi z terenu Gminy, Dyrektorzy Szkół oraz pan doktor Włodzimierz Zwierzyk. W świąteczną atmosferę wprowadziła uczestników Pani Janina Ciura deklamując swój wiersz pt „Wigilia” oraz zespół Ósemka z Zabratówki wykonując pastorałki i kolędy. Wszyscy obecni chętnie włączyli się do wspólnego kolędowania. Po odczytaniu fragmentu Pisma św. O narodzeniu Pana Jezusa, wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Serwowane podczas wigilii tradycyjne potrawy: barszcz, pierogi, gołąbki, kapusta z grochem, pamuła. Potrawy przygotowały panie z Kół Gospodyń i Stowarzyszenie Nasza Wola z Woli Rafałowskiej. Ciasto na świąteczny stół upiekły panie z GOPS-u i z biblioteki. Spotkanie upłynęło w przyjemnej, ciepłej, rodzinnej atmosferze. Na zakończenie, wszyscy obecni na spotkaniu zostali obdarowani ozdobami na choinkę wykonanymi przez dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy corocznie pomagają w przygotowaniu świątecznego spotkania.


Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART