zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 4/2017 OŚWIATA I KULTURA
Kalendarium wydarzeń Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej

9.09.2017- Światowy dzień pierwszej pomocy

Mając na uwadze jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród już najmłodszych. uczniowie naszej szkoły kolejny rok z rzędu uczyli się i przypominali jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy

27.09.2017- Pasowanie na przedszkolaka

27 września to szczególny dzień dla wszystkich dzieci z oddziału przedszkolnego, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością, w której brali udział rodzice oraz Pani Dyrektor. Tego dnia wszystkie dzieci, złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków. Uroczystości były połączone z rozpoczęciem innowacji prowadzonej w przedszkolu „Przedszkolne Kuchcikowo” mającej na celu promowanie zdrowego stylu życia.

29.09.2017 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja prowadzona w szkole pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Miała na celu zachęcić uczniów ( i nie tylko) do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób oraz uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.


13.10.2017- Pasowanie na ucznia klasy I

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w murach naszej szkoły było przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów. 9 uczniów szczególnie przeżywało ten dzień. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej w obecności Wójta Gminy Chmielnik Pana Krzysztofa Grada, Pani Dyrektor Szkoły Haliny Drążek, Rodziców i całej społeczności szkolnej. Owa uroczystość była połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej oraz upamiętnieniem dnia Jana Pawła II. Starsi uczniowie podczas, krótkich występów zainspirowanych cytatami z „Małego księcia” składali życzenia swoim wychowawcom oraz wszystkim nauczycielom.

 

Działania szkolnego koła Caritas

Od września szkolne koło Caritas czynnie udziela się w akcjach charytatywnych i zachęca wszystkich do wspólnej pomocy w czynieniu dobra. Na terenie szkoły prowadzone były w miesiącach wrzesień- listopad takie akcje jak:

  • Pomoc dla Polaków na Kresach Południowo-Wschodnich
  • Zbiórka zniczy na Cmentarz Orląt Lwowskich we Lwowie
  • Ciasteczko na misje-
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w prowadzonych działaniach.

11.11.2017 Święto Niepodległości

„Dla Ciebie Polsko” pod takim hasłem 11 listopada w godzinach wieczornych w godzinach popołudniowych uczniowie naszej szkoły ukazali widowisko patriotyczne szerszej publiczności lokalnej, mieszkańcom naszej miejscowości oraz zaproszonym gościom, upamiętniające 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednocześnie dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie istniała możliwość obejrzenia w holu szkoły wystawy „Symbole narodowe. Godło, flaga i hymn…” Autorami wystawy byli: Zenon Fajger, Maciej Rędziniak. Oprawa graficzna i skład: dr Marcin Krzanicki.

25 listopada 2017 Światowy dzień pluszowego Misia.

Już po raz kolejny przedszkolaki z oddziału przedszkolnego biorą udział w ogólnopolskiej akcji związanej z pluszowym przyjacielem dzieci – Misiem , jaką jest „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Akcja ta ma na celu promowanie czytelnictwa już wśród najmłodszych dzieci. Miś z swoim dzienniczkiem wędruje po domach przedszkolaków, w których dzieci z pomocą rodziców wykonują specjalne misiowe zadania.


W dniach od 27 listopada 2017 r. uczniowie klas starszych uczestniczyli w Stypendiadzie Matematycznej, czyli w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Plus” zorganizowanym przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” w Skierniewicach.

Uczniowie klas 4 - 7 w czasie 75 minut zmagali się za zadaniami konkursowymi, każdy z nich rozwiązywał 20 zadań zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności. Forma tego konkursu stanowiła możliwość przeżycia pięknej przygody z matematyką. Zadania były dobrym treningiem dla szarych komórek i dostarczyły rozrywki umysłowej dzieciom.

 

Nasze wyjazdy

Podczas pierwszego półrocza roku szkolnego nie mogło zabraknąć różnorodnych wyjazdów oraz spotkań integracyjnych. Uczniowie odwiedzili Gospodarstwo Rolno – Handlowe pana Tadeusza Witowskiego, które znajduje się w naszej miejscowości. Poznawali lepiej swoją miejscowość dzięki Oazie przedsiębiorczości znajdującej się na placu „Arena w Woli Rafałowskiej. Podziwiali wykonaną tam mapę sołectwa z zaznaczonymi miejscami prowadzenia działalności gospodarczej, oraz oazy przedsiębiorczości i oazę kulturową. Przedstawicieli Dyskusyjnego Klubu Książki nie mogło oczywiście zabraknąć w dniach 24 listopada 2017 r. na Świątecznych Targach Książki w Rzeszowie. A najmłodsi zapoznawali się z procesem powstawania szklanych ozdób w Fabryce Bombek w Rzeszowie. Uczniowie integrowali się wspólnie podczas wyjazdów z wychowawcami do kręgielni oraz do kina.

Monika Pondel


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART