zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2018 OŚWIATA I KULTURA
Uroczystości w SP w Woli Rafałowskiej


Mikołajki

Pomimo braku białego puchu pojawił się 6 grudnia w naszej szkole ten długo oczekiwany gość. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem, dzieci z oddziału zerowego oraz uczniowie z klas I-III zaśpiewali Mikołajowi piosenki, wyrecytowali wierszyki czy też musieli wykonać zadania od Świętego Mikołaja. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci upominkami.

Andrzejki

29 listopad upłynął w naszej szkole pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od rana, klasy najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował kręcił butelką, sprawdzał co wylosuje pod kubkiem. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Dodatkową atrakcja była chatka baby Jagi, gdzie można było zaopatrzyć się w pieczone przez rodziców słodkie pierniczki. Popołudniu przyszedł czas na zabawę dla klas IV-VIII, która była połączona z otrzęsinami kl. IV. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Na dyskotece Andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wróżb przygotowanych przez starszych uczniów. Były one miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Wszystkich Świętych

Początek listopada kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, dorosłym i dzieciom dzięki Szkolnemu kołu Caritas pod opieką Pani Wiesławy Jacek Zawiło w krótkim a jakże pięknym występie artystycznym, który był połączony z wspomnieniem Jana Pawła II.

Dzień Edukacji Narodowej

W październiku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Halina Drążek, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne a następnie przystąpili do najważniejszego momentu jakim było pasowanie złożone przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor wraz z Wójtem Gminy Chmielnik. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W dalszej części uczniowie klas starszych przedstawili, krótki program artystyczny związany z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Gdzie w piękny sposób opowiedzieli o tym czym jest edukacja oraz złożyli życzenia wszystkim nauczycielom.


Monika Pondel


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 13 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART