zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2019 OŚWIATA I KULTURA
Łamiąc się opłatkiem…

Świat powoli na święta się stroi. W powietrzu unosi się słodki zapach pierników, brzmią świąteczne piosenki, w witrynach sklepowych dominuje kolor zielony i czerwony, a ludzie wciąż biegną aby ze wszystkim zdążyć i uczynić te święta najpiękniejszymi. Tylko w Chmielniku w południe, dokładnie tydzień przed wigilią Bożego Narodzenia czas trochę zwolnił, a nawet się zatrzymał. Zatrzymał aby w podniosłym nastroju przeżyć razem z Samotnymi najpiękniejszy dzień w roku. Wydarzenie otworzył program słowno-muzyczny, który przygotowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Chmielniku. Następnie jeden z gości przeczytał fragment z Ewangelii Św. Łukasza – Narodzenie Jezusa. I zanim wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu niejedna łza się w oku zakręciła, bo zebrani obdarowywali się naręczem dobrych słów i serdecznych życzeń, na święta i na cały przyszły rok. Łamanie się opłatkiem to zwyczaj który nas wzrusza, który w Polsce z ogromnym namaszczeniem celebrujemy. Bez niego nawet najobficiej zastawiony stół nie stanowiłby o magii świąt. A na tegorocznym stole było tradycyjnie aby wigilijnemu zwyczajowi stało się zadość - królował barszcz biały z grzybami, kapusta z grochem, jarskie gołąbki, pierogi i pamuła. Całości świętowania dopełniło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, zarówno tych tradycyjnych jak i całkiem nowych. Mamy nadzieję, że dla naszych gości ten wspólnie spędzony czas będzie małą kroplą radości, która pozwoli im najbliższe dni spędzić z nadzieją i ufnością, że nie są sami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tym świątecznym spotkaniu, ale także tym, którzy rokrocznie angażują się w jego przygotowanie i życzymy Wam radosnych i wesołych świąt.

 


 


 


Tekst i zdjęcia: Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku

poprzednia strona do góry

drukuj


Niedziela, 24 Września 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART