zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2019 OŚWIATA I KULTURA
Szkolne koło Caritas w Woli Rafałowskiej

W Szkole Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej już od wielu lat prężnie funkcjonuje Szkolne Koło Caritas. Zadania Koła wynikają z Chrystusowego przykazania miłości bliźniego, które winno być odnoszone do każdego człowieka. Poprzez swoją działalność Koła mają uwrażliwiać dzieci i młodzież na potrzeby drugiego człowieka, często bezradnego wobec choroby, biedy i cierpienia.

W roku szkolnym 2019/ 2020 w SKC działa 21 wolontariuszy z klas IV- VIII, jego opiekunami są p. Agnieszka Lenart i p. Lidia Karnas. Szkolne Koło Caritas w Woli Rafałowskiej włącza się w różnego rodzaju działalność charytatywną a także informacyjną. Najważniejsze działania jakie udało się zrealizować do tej pory to:

- 16 października - XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy! oraz 21 października „Dzień Wspomnienia o Ojcu Św. Janie Pawle II” - przygotowanie wystawki, krótkich rozważań Ojca Św. Jana Pawła II oraz prezentacji multimedialnej dla społeczności szkolnej.


- Uczestnictwo w październikowym nabożeństwie różańcowym prowadzonym przez SKC.

- Włączenie się akcję „Światełko pamięci dla Łyczakowa”. W jej ramach zebrane zostały białe i czerwone znicze, które 1 listopada zapłonęły na grobach Łyczakowa i Cmentarzu Orląt Lwowskich, które są pozbawione stałej opieki najbliższych, częstokroć już nieżyjących.

- Przygotowanie gazetki informacyjnej z okazji „Wszystkich Świętych” dla społeczności szkolnej oraz modlitwa na cmentarzu przy grobie ś. p. Rozalii Sochy.

- Wsparcie ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty” by pomóc podopiecznym fundacji „Pomóż i ty”, poprzez rozprowadzenie w szkole cegiełek. Zebrana i przekazana kwota do fundacji to 187 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!


- 20 listopada Caritas Diecezji Rzeszowskiej- chcąc uwrażliwić dzieci i młodzież na pomaganie osobom niepełnosprawnym, chorym i ubogim – zorganizowała jesienne spotkanie formacyjne Opiekunów i Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie. W zebraniu wzięło udział kilkoro uczniów należących do SKC w SP w Woli Rafałowskiej. Gościem spotkania był m. in. ks. Jakub Bartczak- znany duszpasterz oraz raper. Wszyscy uczestnicy spotkania powierzyli Jezusowi swoje intencje oraz dzieło Caritas, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

- Uczestnictwo w listopadowych warsztatach decaupage (przygotowanie bombek na kiermasz świąteczny) połączone z nocowaniem w szkole. Oprócz spotkania dzieci miały okazję się zintegrować podczas wspólnych posiłków, zabaw i gier. Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia- odwiedziny nauczycieli szkoły będących na emeryturze, osób starszych, samotnych i chorych w naszej okolicy oraz odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Ojca Pio w Chmielniku z życzeniami świątecznymi oraz własnoręcznie wykonanymi upominkami.

- Pomoc w przygotowaniu stroików, kartek i innych ozdób oraz w przeprowadzeniu kiermaszu świątecznego. Częściowy dochód zostanie przekazany Fundacji „Wielkie Serce Dla Dzieci” by wesprzeć akcję, mającą na celu pomoc niepełnosprawnemu Krzysiowi i Dawidowi z Boró wek.


Lidia Karnas, Agnieszka Lenart
SP im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART