zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 1/2008
Tradycje Wielkanocne i wiosenne
Święconka
Konkurs na najpiękniejsza Palmę wielkanocną, kartę i pisankę
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHRONA ŚRODOWISKA
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2008 Konkurs na najpiękniejsza Palmę wielkanocną, kartę i pisankę
Konkurs na najpiękniejsza Palmę wielkanocną, kartę i pisankę

Palma wielkanocna lub zastępująca ją gałązka wierzbowa jest tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby oraz gałązek malin i porzeczek. Natomiast w trzpień palmy wplatane są bukszpan, barwinek, borówka, cis, widłak. Finezyjne, niezwykle starannie i pięknie wykonane palmy to małe dzieła sztuki, Wystarczy trochę cierpliwości, zręczności aby własnoręcznie wykonać piękną palmę wielkanocną. Takie właśnie niezwykle piękne palmy można obejrzeć w Urzędzie Gminy w Chmielniku.
Obok palm możemy podziwiać kartki świąteczne oraz pisanki. Wszystkie prace zostały wykonane przez dzieci i młodzież z Gminy Chmielnik na konkurs plastyczny organizowany przez GBP w Chmielniku.


 

Beata Wojnarowicz-Hondz

 


drukuj


Piątek, 21 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART