zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 1/2008
Tradycje Wielkanocne i wiosenne
Święconka
Konkurs na najpiękniejsza Palmę wielkanocną, kartę i pisankę
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHRONA ŚRODOWISKA
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2008 URZĄD GMINY INFORMUJE
Logo Gminy Chmielnik

Wójt Gminy Chmielnik końcem 2007 roku ogłosił konkurs na logo Gminy Chmielnik. Do konkursu zgłoszono wiele ciekawych prac. Komisji konkursowej najbardziej spodobała się praca Pana Piotra Konrada Szeligi z Rzeszowa, który został uznany zwycięzcą konkursu, a jego praca będzie logiem naszej Gminy.

Poniżej nagrodzona praca:

logo
Logo Gminy Chmielnik

 

Autor logo wyjaśnia znaczenie elementów logo:

„... Chmielnik i jego okolice to dla mnie nie tylko piękne, malownicze krajobrazy, ale i miejsce mające wielki potencjał rozwojowy – miejsce, w którym chce się zamieszkać.

Wspomniane wyżej krajobrazy to wielobarwne fale, wyglądające każdej minuty inaczej, zawierające wszelakie odcienie zieleni i żółci – ze względów technicznych nie sposób ukazać ich pełne piękno. W logo ułożone są one w kształt wskazujący cel dążenia tutejszych mieszkańców (lepsza przyszłość). Całość zwieńcza pięć gwiazd – każda inna, ułożona w inną stronę, jednak wszystkie razem tworzące zgraną i dobrze zorganizowaną strukturę. Symbolizują one pięć sołectw gminy.”

 

Magdalena Wdowik-Reczek


do góry następna strona

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART