zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 URZĄD GMINY INFORMUJE
Inwestycje ruszają

Mając na względzie obniżenie kosztów związanych z zagospodarowaniem osadów pościekowych z gminnej oczyszczalni ścieków podjęto działania w sprawie nabycia nieruchomości z przeznaczeniem jej na zagospodarowanie osadu (wykorzystanie rolnicze).

W marcu udało się podpisać pierwszą z umów zakupu działki sąsiedniej w stosunku do oczyszczalni ścieków, posiadającej powierzchnię 0,79 ha.

Zachęceni udaną realizacją boiska ze sztuczną nawierzchnią w Woli Rafałowskiej zdecydowaliśmy pójść w kierunku rozwoju infrastruktury sportowej. Podjęto kroki przygotowawcze do budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Chmielniku. Pierwszą z umów nabycia nieruchomości o pow. 0,3094 ha - o dogodnej lokalizacji, tuż obok szkoły - zawarto w marcu. Zlecono także opracowanie projektu.

Przygotowany natomiast jest już projekt budowy boiska wielofunkcyjnego przy Gimnazjum w Chmielniku.

Gmina przystąpiła także do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru około 5 ha położonego w Woli Rafałowskiej – przysiółek Przysłopy pod tereny sportowe i rekreacyjne.

 

Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART